MotoNews.pl

Renault prezentuje Clio Graphite

07 stycznia 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault Clio Graphite 5

Wraz z nastaniem nowego roku kalendarzowego Renault dołączyło do swojej europejskiej oferty nową edycję specjalną modelu Clio o nazwie “Graphite”. Limitowana seria Clio w wersji hatchback i kombi wyróżnia się szeregiem detali wykończeniowych nadwozia i wnętrza suta. Została także standardowo wyposażona w multimedialny tablet Renault R-Link.

Renault Clio Graphite bazuje na wersji wyposażeniowej Zen, a wyróżniające je elementy to:

  •   szare wykończenia osłon bocznych, atrapy chłodnicy oraz pokrywy bagażnika,
  • błyszczące, czarne osłony boczne, obudowy lusterek bocznych i fartuch tylny,
  • przyciemnione tylne szyby
  • szare, 17-calowe obręcze z lekkich stopów.

Clio Graphite ma także szare wstawki przy kierownicy, na osłonie dźwigni zmiany biegów oraz przełącznikach unoszących i opuszczających szyby. Fotele i wewnętrzne panele drzwiowe pokryto wzorzystą tkaniną w odcieniach czerni i szarości. Nadwozie Clio Graphite może mieć kolor biały, szary w dwóch odcieniach do wyboru (Platine lub Cassiopee), czerwony lub czarny.

Na liście wyposażenia standardowego limitowanej edycji Renault Clio znalazła się wspomniany już tablet R-Link z kilkumiesięcznymi subskrypcjami rożnych aplikacji.

Clio Graphite jest dostępne z silnikami benzynowymi: Energy TCe 90 lub TCe 120 EDC oraz wysokoprężnymi: dCi 75 lub Energy dCi 90 w połączeniu z przekładnią manualną lub skrzynią EDC.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM