MotoNews.pl

Nowy Lexus RC będzie krwiście czerwony

08 stycznia 2014

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Lexus RC 4

Nawet płaszcz Św. Mikołaja nie może konkurować soczystością czerwieni z nowym lakierem oferowanym w najnowszej odsłonie Lexusa RC Coupe. Producent wprowadza bowiem do oferty bardziej dynamiczny, jaśniejszy odcień czerwonego lakieru, który będzie nakładany na nadwozie RC w ramach zupełnie nowego procesu technologicznego.

W procesie tym wykorzystywane są właściwie dwa lakiery – jeden srebrny, a drugi czerwony. Najpierw na karoserię nakłada się cztery bazowe warstwy lakieru, które następnie dwukrotnie utrwala się termicznie. By uzyskać właściwy stopień „błyszczenia” i osiągnąć równowagę między jasnością odcienia a jego głębią nakłada się na przemian warstwy kolorowego i przejrzystego lakieru. Ostatecznie proces lakierowania wygląda więc następująco: najpierw na karoserię nakłada się warstwę srebrnego lakieru, następnie bezbarwnego, następnie warstwę przezroczystego, czerwonego lakieru i kolejną warstwę bezbarwnego, po czym wszystko utrwala się dwukrotnie. W rezultacie światło padające na nadwozie Lexusa RC Coupe odbija się zarówno od warstwy czerwieni, jak i srebra, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt wyjątkowej głębi i metalicznego połysku

Najnowsza odsłona Lexusa RC Coupe zadebiutowała podczas grudniowego Tokyo Motor Show i pojawi się także na tegorocznym North American Intrernational Auto Show w Detroit (13-26 stycznia), po czym lśniący, czerwony Lexus wejdzie do sprzedaży.

Zdjęcia: Lexus, opracowanie: BM