MotoNews.pl

SsangYong zaprezentuje w Genewie samochód koncepcyjny XLV

07 lutego 2014

Ssangyong XLV 2

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu tego roku SsangYong dokona uroczystej prezentacji swojego nowego samochodu koncepcyjnego XLV (od ang. eXciting smart Lifestyle Vehicle).

XLV to wielofunkcyjny samochód sportowo-użytkowy (SUV) w segmencie B. Nowy samochód cechuje się znacząco obniżoną emisją dwutlenku węgla, co osiągnięto dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego (typu “mild”) składającego się z silnika Diesla o pojemności 1,6 l oraz silnika elektrycznego zasilanego akumulatorem litowo-jonowym.

XLV jest dłuższy o 290 mm od swojego poprzednika, samochodu koncepcyjnego XIV-1, i jest zdolny pomieścić siedmiu podróżujących, usadowionych na fotelach rozmieszczonych w innowacyjnym i wyjątkowo elastycznym układzie 2+2+2+1, z siódmym fotelem wsuwanym pomiędzy drugi i trzeci rząd.

Odzwierciedlając nową filozofię projektową SsangYonga “Nature born 3 motion” dla tego nowego samochodu koncepcyjnego zaprojektowano wyrazistą i dynamiczną linię zewnętrzną, która przemawiać ma szczególnie do użytkownika ceniącego sobie indywidualność, praktyczność oraz prowadzącego aktywny tryb życia.

Rozmiary samochodu koncepcyjnego XLV:

  • długość: 4,430 mm
  • szerokość: 1,845 mm
  • wysokość: 1,600 mm
  • rozstaw osi: 2,600 mm

 

Zdjęcia: SsangYong