MotoNews.pl

SsangYong na targach we Frankfurcie

04 września 2015

Marka, model | ,
SsangYong 2

Podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej we Frankfurcie SsangYong Motor Company zaprezentuje model Tivoli z silnikiem wysokoprężnym oraz dwa modele koncepcyjne oparte na konstrukcji Tivoli: XLV-Air oraz XAV-Adventure.

Tivoli Diesel napędzany jest 1,6-litrowym silnikiem wysokoprężnym spełniającym standardy Euro 6, który oferuje dynamiczną, lecz ekologiczną i cichą jazdę. Do zestawu wybrać można manualną lub automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na 2 lub 4 koła. Poziom emisji CO2 został zredukowany do 109 g/km dzięki zastosowaniu systemu Idle Stop and Go (dane dla ręcznej skrzyni biegów i napędu na 2 koła).

XLV(eXciting smart Lifestyle Vehicle)-Air jest przedprodukcyjnym modelem wydłużonego Tivoli, którego premiera odbędzie się na początku przyszłego roku. Oprócz większej przestrzeni bagażowej, jak przystało na wielofunkcyjnego SUV-a, samochód może także pochwalić się wyborem pomiędzy 1,6-litrowym silnikiem benzynowym lub Diesla, manualną lub automatyczną skrzynią biegów (firmy Aisin) oraz napędem na dwa lub cztery koła.

XAV-Adventure to najnowszy koncepcyjny SUV kompaktowy od SsangYonga. Samochód jest reinterpretacją słynnego modelu Korando z dyskretnym dodatkiem nowoczesności i męskości. XAV-Adventure, który zaprojektowano z myślą o aktywnym i młodym pokoleniu, oferuje doskonałe właściwości jezdne oraz zdolność jazdy po bezdrożach – jak autentyczny kompaktowy SUV.

Zdjęcia: SsangYong