MotoNews.pl

Louis Vuitton tworzy bagaże na miarę dla BMW i8

03 marca 2014

Marka, model | ,
BMW i8 7

Wyjątkowe torby podróżne dla wyjątkowego samochodu. Louis Vuitton, pionier w dziedzinie podróżowania w wielkim stylu, stworzył skrojony na miarę zestaw bagaży dla najbardziej zaawansowanego technicznie samochodu sportowego – Plug-In Hybrid BMW i8.

Innowacyjna seria bagaży obejmuje dwie torby podróżne, jedną torbę na akta oraz torbę na suknie i garnitury. Aby optymalnie wykorzystać przestrzeń, cały komplet bagażowy wykonano na miarę, mieści się więc idealnie we wnętrzu rewolucyjnego BMW i8.

„BMW i firmę Louis Vuitton łączy nie tylko wielkie przywiązanie do tradycji, ale także dążenie do ciągłego rozwijania się” – mówi Adrian van Hooydonk, szef ds. designu w BMW Group. „W rewolucyjnym samochodzie sportowym BMW i8 o przywiązaniu do idei inteligentnej konstrukcji świadczy użycie CFK. Z podobnym dążeniem do innowacyjności, estetyki i lekkiej konstrukcji Louis Vuitton stworzył ekskluzywną kolekcję podróżną, która perfekcyjnie pasuje do nowego BMW i8”.


Elegancki i nie do pomylenia: design

Ekskluzywna karbonowa czerń tej serii bagażowej dopasowana jest do barw samochodu BMW i8. Torby uszlachetnia nieomylny znak firmowy Louisa Vuittona: szachownica Damier, a także wygrawerowany laserowo logotyp. Kolory Black i Electric Blue, w jakich wykończono mikrofazową podszewkę toreb, cytują barwy marki BMW. W zgodzie ze stylem modystycznej firmy, wszystkie uchwyty bagaży wykonano z naturalnej, barwionej skóry. Poza torbą na suknie i garnitury, wszystkie torby zdobią skórzane przywieszki na wizytówkę oraz słynne zatrzaski Louisa Vuittona.

„Ta seria podróżna odzwierciedla wspólne dla BMW i Louisa Vuittona wartości: kreatywność, techniczną innowację i styl” – wyjaśnia Patrick-Louis-Vuitton, szef działu ds. wyrobów specjalnych w firmie Louis Vuitton i prawnuk założyciela firmy. „Nasi specjaliści w manufakturze byli zachwyceni wyzwaniem, jakie stanowiła ta wyjątkowa kooperacja. Podeszli do niej z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły – i stworzyli rzeczywiście luksusowy zestaw podróżny na miarę. Efekty to czyste wcielenie podróżowania w wielkim stylu”.

Kierunek – przyszłość: materiał
Zainspirowani wizjonerskim designem BMW i8, wykonali torby podróżne – podobnie jak BMW zrobiło z kabiną swego sportowego auta – całkowicie z włókien węglowych. Louis Vuitton wykorzystał ten wyjątkowo lekki, a przy tym niezwykle stabilny i mocny, ultranowoczesny materiał, by wytworzyć specjalną tkaninę. Cechuje się ona ekstremalną odpornością na uderzenia, darcie i dziurawienie, a tym samym wyrasta ponad problemy mogące się pojawić w podróży – niezależnie od długości jej trwania i jakie niesie ze sobą wyzwania.

Na miarę dla BMW i8 – bagaże
Ekskluzywny komplet podróżny Louisa Vuittona pasuje jak ulał do BMW i8. Wielka torba podróżna Weekender GM i8, która ma zarówno uchwyty, jak i pas na ramię, jest dopasowana do bagażnika BMW i8, podczas gdy torba na suknie i garnitury Garment Bag i8 doskonale wypełnia tylny schowek samochodu. Wykonana z twardej skorupy aktówka Business Case i8, idealna także do przewożenia laptopa, ma kształt doskonale dopasowany do tylnego siedzenia – na którym idealnie mieści się także mała torba podróżna Weekender PM i8.

Kolekcja Louisa Vuittona będzie dostępna na zamówienie od 1 kwietnia w wybranych salonach Louisa Vuittona na całym świecie (Monachium, Mediolan, Londyn, Paryż, Moskwa, Dubaj, Nowy Jork i Los Angeles).

Zdjęcia: BMW