MotoNews.pl

Europejski debiut koncepcyjnego samochodu Kia GT4 Stinger z napędem tylnym

04 marca 2014

Kategoria | Auta koncepcyjne  Targi
Kia GT4 Stinger 5

Obok innych propozycji modelowych Kia Motors Corporation, na tegorocznym 84. Salon International de l’Automobile 2014 w Genewie debiutuje najbardziej agresywny stylistycznie samochód koncepcyjny tej marki – Kia GT4 Stinger.

Przyciągający powszechną uwagę, sportowy i tylno-napędowy koncept GT4 Stinger w konfiguracji 2+2 wyznacza nowy kierunek rozwojowy designu Kia.

„Najwyższym priorytetem dla designerów GT4 Stinger była czysta przyjemność z jazdy.” – mówi Tom Kearns, główny projektant Kia Design Center America (KDCA) – „To auto sportowe 2+2, które zwraca uwagę na co dzień, ale sprawdzi się także na torze wyścigowym. To kwestia charakteru, prostoty i ponadczasowości. GT4 Stinger to powrót do czasów, kiedy jazda samochodem była sprawą intuicji, bez tej całej elektronicznej gadżeterii.”

Projekt GT4 Stinger stawia na ograniczenie masy własnej, funkcjonalność i satysfakcję właściciela, aby bez luksusowych akcesoriów klasycznego Grand Tourera wciągnąć kierowcę w prawdziwą sztukę prowadzenia samochodu.

Zdjęcia: Kia