MotoNews.pl

Światowa premiera: Volkswagen e-Golf w „mundurze policyjnym”

10 września 2014

VW e-Golf 2

Volkswagen oferuje nowego e-Golfa oprócz wersji seryjnej, teraz także jako specjalnie wyposażony, bezemisyjny radiowóz. Ten w pełni dostosowany do potrzeb policji kompaktowy samochód obok typowo niebiesko-srebrnej kolorystyki posiada także sygnalizację policyjną i radio cyfrowe. Zanim e-Golf rozpoczął służbę w policji, 9 września 2014 roku został zaprezentowany na międzynarodowych targach wyposażenia policyjnego w Lipsku.

Marka Volkswagen Samochody Osobowe ma duże doświadczenie w konstruowaniu pojazdów specjalnych. W ofercie znajdują się samochody policyjne, karetki, auta dla szkół jazdy oraz samochody przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Po raz pierwszy zalety napędu elektrycznego będą dostosowane do specyficznych wymagań policyjnych. Razem z policyjną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, w e-Golfie zamontowane zostanie także nowoczesne radio cyfrowe.
Efektywny i jednocześnie dynamiczny e-Golf może pochwalić się doskonałym jak na swoją klasę zużyciem energii, wynoszącym 12,7 kWh/100 km. e-Golf napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 85 kW/115 KM, uzyskującym natychmiast po uruchomieniu maksymalny moment obrotowy 270 Nm, przyspiesza do 60 km/h w 4,2 sekundy, do 100 km/h w 10,4 sekundy, a jego zasięg, w zależności od profilu trasy i obciążenia, wynosi między 130 a 190 kilometrów.

Zdjęcia: Volkswagen