MotoNews.pl

Honda prezentuje pierwsze zdjęcia niewielkiego SUV-a przeznaczonego na rynki europejskie

10 września 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Honda HR-V 2

Honda zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowej, europejskiej wersji niewielkiego SUV-a, który będzie miał swoją światową premierę w przyszłym miesiącu, podczas paryskiego salonu Mondial de l’Automobile 2014. Europejska odmiana nowej Hondy HR-V będzie pozycjonowana w dynamicznie rozwijającym się segmencie niewielkich SUV-ów.

Nadwozie Hondy HR-V charakteryzuje się płynną stylistyką auta typu coupé. Wzrok przykuwają ostro poprowadzone, dynamiczne linie, które łączą elegancką górną część nadwozia ze stabilną i bardziej masywną, dolną jego częścią. Co ważne, atrakcyjny design auta nie wpłynął negatywnie na wszechstronność kabiny.

Honda HR-V została wyposażona w centralnie umieszczony zbiornik paliwa, dzięki czemu inżynierom udało się stworzyć jeden z najbardziej przestronnych przedziałów pasażerskich w segmencie niewielkich SUV-ów. Dodatkową wygodę zapewnia system składania siedzeń Magic Seats® , który daje możliwość ustawiania siedzeń w wielu konfiguracjach, a także umożliwia powiększenie bagażnika poprzez złożenie tylnej kanapy i uzyskanie dzięki temu całkowicie płaskiej podłogi.

Więcej informacji na temat nowej, europejskiej wersji Hondy HR-V zostanie podanych podczas paryskiej konferencji prasowej Hondy, która odbędzie się w hali numer 3, w czwartek, 2 października 2014 r. o godzinie 16:45.

Zdjęcia: Honda