MotoNews.pl

Honda zaprezentuje w Paryżu prototyp nowej Hondy Jazz na Europę

17 września 2014

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Honda Jazz 2

Dziś Honda opublikowała pierwsze zdjęcia prototypu nowej Hondy Jazz, który zadebiutuje w przyszłym miesiącu podczas paryskiego salonu Mondial de l‘Automobile 2014.

Prototyp wyróżnia się całkowicie zmienionym nadwoziem o opływowych, nowoczesnych kształtach, które stanowią zapowiedź zastosowanych tu zaawansowanych rozwiązań technicznych. Wymiary zewnętrzne zmieniły się w stosunku do poprzedniej wersji modelu. Inżynierowie Hondy wydłużyli nadwozie o 15 mm i zwiększyli rozstaw osi o 30 mm, co pozwoliło uzyskać więcej miejsca w kabinie pasażerskiej.

Europejska Honda Jazz trzeciej generacji powstanie na bazie opracowanej przez firmę, globalnej kompaktowej płyty podłogowej. Samochód zachowa układ z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa, który Honda zastosowała w poprzedniej wersji Jazza, a także w Civicu oraz w niedawno zapowiedzianym modelu HR-V. Tego typu rozwiązanie pozwala wygospodarować dodatkową przestrzeń we wnętrzu, zwiększając jego funkcjonalność i możliwości załadunkowe.

Najnowszy model zostanie również wyposażony w sprawdzony system składania siedzeń Magic Seats®.

Nowa Honda Jazz została zaprojektowana tak, by zagwarantować komfortowe podróżowanie, zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Europejska wersja Hondy Jazz wejdzie do sprzedaży latem 2015 roku. Za sprawą silnika z serii Earth Dreams Technology, auto zapewni nabywcom lepsze osiągi oraz mniejsze zużycie paliwa. Nowa, benzynowa jednostka 1,3 litra i-VTEC będzie współpracowała z sześciobiegową przekładnią manualną (zastępującą stosowaną do tej pory konstrukcję pięciobiegową) lub skrzynią CVT.

Zdjęcia: Honda