MotoNews.pl

Ford ogłasza wprowadzenie do sprzedaży nowego Focusa RS

12 grudnia 2014

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
ford

Dziś Ford potwierdził, że wprowadzi do sprzedaży Forda Focusa RS – najbardziej sportową odmianę najlepiej sprzedającego się modelu na świecie. Firma ogłosiła również, że po raz pierwszy w historii nowy Ford Focus RS będzie oferowany na głównych rynkach całego świata.

Ponadto Ford ogłosił, że do roku 2020 wprowadzi na światowe rynki ponad 12 nowych modeli
o wysokich osiągach w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby samochodów sportowych, podzespołów i akcesoriów. Nowe produkty będą w krótszym czasie dostarczane klientom przez nowy, globalny zespół Ford Performance.

„Ford pozostaje wierny osiągom i dąży do przekraczania kolejnych granic poprzez wprowadzanie innowacji,” powiedział Nair. „Zespół Ford Performance łączy elementy ze świata wyścigów, samochodów sportowych i podzespołów, aby w krótszym czasie wprowadzić na rynek nowe produkty i akcesoria, spełniając tym samym potrzeby klientów z całego świata, zarówno pod kątem osiągów na torze, jak i właściwości jezdnych na publicznych drogach.”

Focus RS, którego obecna generacja pojawiła się w Europie w 2009 roku, bazuje na doświadczeniu firmy zdobywanym od 1968 roku, kiedy na rynku zadebiutował pierwszy Ford RS.

„Znaczek RS świadczy o tym, że samochód jest bezkompromisowym autem dającym przyjemność z prowadzenia, a także oferującym doskonałe osiągi na torze i świetne właściwości jezdne w codziennej eksploatacji,” dodał Nair.

Oprócz sprawiania radości entuzjastom, modele, takie jak Ford Focus RS przyczyniają się do realizacji założeń strategii One Ford w zakresie rentownego wzrostu, nieustającego udoskonalania produktów oraz wprowadzania innowacji w każdym aspekcie biznesu. Zapotrzebowanie na samochody o sportowych osiągach jest coraz większe na całym świecie. Sprzedaż aut tego typu wzrosła w Europie o 14 procent od 2009 roku, a w USA w tym samym okresie o 70 procent.

Doskonałe osiągi takich modeli, jak Ford Fiesta ST czy Ford Focus ST to zasługa wielokrotnie nagradzanej jednostki z rodziny EcoBoost. Od czasu jej wprowadzenia na rynek w 2009 roku, Ford wyprodukował na całym świecie ponad 2 miliony silników EcoBoost.

„Silnik EcoBoost to doskonały przykład tego, w jaki sposób implementujemy nowoczesne rozwiązania w naszych produktach, dbając o to, aby wszystkie nasze samochody dawały przyjemność z jazdy – nie tylko modele stworzone przez zespół Ford Performance,” powiedział Nair. „Poczynając od zwinnego Forda Fiesty, a kończąc na dużych pickupach i samochodach sportowych, nasze modele bazują na innowacjach opracowanych na torze wyścigowym.”

Nowy globalny zespół
Team o nazwie Ford Performance, stworzony z połączenia światowych zespołów Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing, będzie pełnił funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego, w którym będą powstawać unikatowe samochody sportowe, jak również podzespoły i akcesoria.

Zespół będzie wprowadzał innowacje w zakresie aerodynamiki, lekkiej konstrukcji, elektroniki oraz jednostek napędowych, oferując przy tym nowoczesne technologie, doskonałe osiągi i wysoką wydajność paliwową, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w innych produktach firmy Ford.

Specjaliści z Ford Performance będą opracowywać nowe samochody na torach testowych na całym świecie, jak również w globalnych centrach technologicznych Forda oraz w nowym centrum technologicznym w Charlotte w Karolinie Północnej. Ten nowoczesny obiekt pomoże zespołowi w opracowaniu innowacyjnych rozwiązań oraz zaawansowanych narzędzi, które znajdą się zarówno w samochodach sportowych, jak i drogowych.

Na czele zespołu stanie Dave Pericak, który objął funkcję dyrektora Global Ford Performance.