MotoNews.pl

Nowa Skoda Superb: stylistyczna rewolucja

29 grudnia 2014

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Skoda Superb 2

Nowa Skoda Superb rewolucjonizuje dotychczasowy język stylistyczny marki. Nowy szkic ukazuje limuzynę pełną klasy i pasji. Jej design łączy w sobie elegancję, dynamizm i dyskrecję.

Nowy model flagowy Skody czerpie swoje imponujące, przepełnione ekspresyjnością kształty z pojazdu koncepcyjnego Skoda ‘VisionC’ i zamyka je w dynamicznych proporcjach. Od przodu po sam tył, od dużych kół po subtelnie opadający dach, nowy Superb urzeka czystymi, ostro zarysowanymi płaszczyznami, przez które przebijają się eleganckie linie, tworząc wrażenie, jakby cały kształt był wykuty z jednego bloku materiału.

Ze swoim emocjonującym wyglądem zewnętrznym, nowy model stojący na szczycie gamy Skody przybrał jeszcze bardziej imponującą posturę, tworząc mocny wizualny efekt, wyróżniający się wśród samochodów klasy średniej. Jego wygląd jest wyrazistszy i muskularny, a jednocześnie bardziej wypełniony emocjami niż kiedykolwiek wcześniej. Zamysł tego pewnego siebie, przykuwającego uwagę designu przenosi się także na projekt wnętrza.

Trzecia generacja modelu Superb wznosi go na wyższy poziom samochodowej klasy średniej. Zupełnie nowy model Skody ma za zadanie ściągnąć do marki także nowe grupy odbiorców. Nowa Skoda Superb będzie świętować swoją światową premierę w Pradze w połowie lutego 2015 roku.

Debiut na targach samochodowych w Genewie nastąpi w marcu. Wprowadzenie modelu na rynek planowane jest na połowę roku 2015.

Zdjęcia: Skoda