MotoNews.pl

Design Skody Superb Combi doceniony nagrodą „Red Dot”

11 kwietnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Skoda-Superb-Red-Dot 3

Flagowe kombi czeskiej marki zdobyło jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nagród z dziedziny designu na świecie. Międzynarodowy panel ekspertów konkursu „Red Dot Design Award” uznał Skodę Superb Combi za najlepszą w kategorii designu produktowego – „Product Design”. Tak znaczące wyróżnienie dla pokazanego po raz pierwszy nieco ponad pół roku temu modelu potwierdza siłę i jakość pełnego emocji przekazu nowego rozdziału w historii wzornictwa Skody.

Ze swoim perfekcyjnym połączeniem estetyki i funkcjonalności, wersja kombi największego modelu Skody jest wzorcowym przykładem wysokich inżynieryjnych i designerskich kompetencji marki. Najnowsza generacja modelu Superb Combi jest bezprecedensowo pasjonująca, nowoczesna i ekscytująca.

Przestronność i należące do światowej czołówki rozwiązania z zakresu systemów: asystujących w prowadzeniu, bezpieczeństwa, komfortu i synchronizacji z urządzeniami mobilnymi pozwalają trzeciej odsłonie tego czeskiego modelu awansować do wyższych sfer klasy średniej.

Dzięki tym cechom Superb zaliczył bardzo udany debiut, będąc świetnie przyjętym przez Klientów i profesjonalistów z branży. Największe kombi w gamie Skody swoją dynamicznie i dumnie wyrażoną elegancją przekonało teraz także jurorów plebiscytu „Red Dot Design Award”, złożonego z jednych najbardziej uznanych na świecie niezależnych ekspertów designu.

„Jesteśmy zachwyceni, że nowe, pełne emocji wydanie designu Skody jest tak rewelacyjnie przyjmowane przez naszych Klientów i branżowych specjalistów” – powiedział szef Działu Designu Skody, Jozef Kaban. „W dzisiejszych czasach przedmioty codziennego użytku są postrzegane nie tylko w kategoriach funkcjonalnych, ale i emocjonalnych. W przyszłości samochody Skody będą wyróżniały się na tle konkurencji także swoim przekonującym połączeniem wartości pragmatycznych i estetycznych” – podsumował Kaban.

Podczas prac nad najnowszym obliczem modelu Superb Combi styliści Skody przenieśli ekspresywny styl czeskiej marki na segment kombi klasy średniej. Równocześnie projekt ten osiągnął nowy wymiar przestronności i komfortu – dosłownie i w przenośni.

Superb notuje maksymalne oceny w swojej klasie: bagażnik standardowo mieści aż 660 litrów, a po złożeniu siedzeń przestrzeń ta powiększa się aż do 1 950 litrów. Poza swoim gościnnym wnętrzem, przestronna kabina oferuje także mnogość rozwiązań „Simply Clever”, swoim przemyślanym projektem ułatwiając codzienne życie.

Prof. Peter Zec, założyciel i prezes stowarzyszenia „Red Dot Award” wyjaśnia: „Zwycięzcy nagród Red Dot swoimi dokonaniami świadczą nie tylko o nieprzeciętnej kreatywności, ale i wskazują na kluczową rolę, jaką odgrywa design w innowacyjnych rozwiązaniach produktowych”. Jak sam przyznaje, „Nowy Superb ma piękną linię boczną nadwozia. To świetny samochód”.

Niezależni eksperci „Red Dot Award” osobiście omawiają i oceniają wszystkie zgłoszenia w bezpośredniej konfrontacji, wedle ściśle określonych kategorii innowacji, jakości designu, funkcjonalności i przyjazności środowisku. Przyznawana w tym roku już po raz 61. nagroda „Red Dot” jest potwierdzeniem jakości wzornictwa przemysłowego.

Z ponad pięcioma tysiącami zgłoszeń z pięćdziesięciu krajów to bez wątpienia jeden z największych konkursów z dziedziny designu na świecie. Jury plebiscytu składa się z projektantów, przedstawicieli środowisk akademickich i wyspecjalizowanych dziennikarzy. W roku 2016 zwycięzców wybierało aż 41 jurorów – więcej niż kiedykolwiek wcześniej w historii tego prestiżowego plebiscytu.

Wyróżnienie dla modelu Superb Combi to już dziewiąta nagroda „Red Dot” dla Skody. Pierwszym modelem czeskiej marki, który zdobył ten prestiżowy tytuł, była Octavia Combi w roku 2006. Nowy, odważny i emocjonujący język stylistyczny czeskiej marki został po raz pierwszy doceniony w 2013 roku, gdy nagrodę „Red Dot” przyznano modelowi Rapid.

Zdjęcia: Skoda