MotoNews.pl

Nowa era Skody Superb

13 lutego 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Skoda Superb 2

Na chwilę przed światową premierą nowej odsłony flagowego modelu, Skoda ukazuje pierwsze detale nadwozia. Projekt wykonano z wielką dbałością o najmniejsze szczegóły. Krystaliczne formy świateł i idealnie wyważone kąty ostro zakończonych krawędzi demonstrują najwyższą jakość wykonania i dążenie do perfekcyjnego wykończenia.

Skoda Superb jest jeszcze bardziej precyzyjnie wykonana, wysublimowana i imponująca niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe światła nabrały zdecydowanej ekspresji: kunsztowne wykonanie, precyzyjne cięcie oraz wykorzystanie trójkątnych kształtów i trójwymiarowych motywów tworzą uderzający, rozpoznawalny dla marki styl, nawiązujący do bogatych tradycji sztuki szkła z Bohemii.

Światowa premiera nowej Skody Superb będzie miała miejsce już 17 lutego w Pradze w kompleksie Forum Karlín. Na tym wyjątkowym wydarzeniu obecni będą przedstawiciele mediów, polityki, przemysłu i showbiznesu oraz pozostali goście z całego świata.

Superb piastuje miejsce na szczycie gamy modelowej Skody od 2001 roku. Do końca stycznia 2015 roku czeska marka dostarczyła ponad siedemset tysięcy egzemplarzy pierwszej i drugiej generacji tego modelu, czyniąc z niego jeden z najpopularniejszych pojazdów klasy średniej na świecie. W Polsce model ten zajął w styczniu pierwszą pozycję w swoim segmencie, ze wzrostem 23,15% w porównaniu do stycznia ubiegłego roku.

 

Zdjęcia: Skoda