MotoNews.pl

Rozszerzona oferta Nissanów NISMO w Genewie

11 marca 2015

Kategoria | Targi
Nissan 9

Podziw dla osiągów, pasja i nieustająca ambicja, aby udostępniać zaawansowane technologie wyścigowe użytkownikom samochodów seryjnych to czynniki skłaniające Nissana do dalszego rozwoju oferty seryjnych samochodów NISMO. W 2015 r. w Genewie Nissan potwierdza swoje zaangażowanie w markę NISMO, prezentując jednocześnie nowego Juke NISMO RS, 370Z NISMO oraz GT-R NISMO.

Juke NISMO RS: nowe zasady projektowania crossoverów
Juke NISMO RS, którego pierwsze egzemplarze dotarły już do właścicieli w całej Europie, to przykład innowacyjnego podejścia Nissana do wyczynowej motoryzacji. Dzięki lepszym osiągom, bardziej sportowo zestrojonemu zawieszeniu, mocniejszym hamulcom oraz rozszerzonemu wyposażeniu w porównaniu z poprzednikiem, Juke NISMO, nowy Juke NISMO RS jest najbardziej ekstremalną i bezkompromisową wersją wielokrotnie nagradzanego miejskiego crossovera Nissana.

Juke NISMO RS wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 DIG-T rozwijający moc 218 KM (160 kW). W odmianie z napędem na przednią oś i manualną skrzynią biegów jednostka opracowana z wykorzystaniem ogromnego doświadczenia NISMO w światowym sporcie samochodowym generuje 280 Nm maksymalnego momentu obrotowego (30 Nm więcej w porównaniu z poprzednim modelem – Juke NISMO). W celu zagwarantowania, że zawieszenie skutecznie przeniesie dodatkowy zapas momentu na drogę, w wersjach 2WD na przedniej, napędzanej osi zastosowano mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

W egzemplarzach z napędem na cztery koła w standardzie oferowany jest zaawansowany system rozdziału momentu obrotowego – Torque Vectoring System. Moment obrotowy o wartości 250 Nm przenoszony jest na nawierzchnię za pomocą przekładni Xtronic. Pojazdy ze skrzynią Xtronic są standardowo wyposażone w zamontowane przy kierownicy łopatki służące do sterowania skrzynią podczas jej pracy w ośmiostopniowym trybie manualnym.

Juke NISMO RS ma też wzmocnienia nadwozia w strategicznych strefach, jeszcze bardziej poprawiające jego sztywność skrętną, oraz mocniejsze hamulce z większym tarczami. Dopełnieniem podrasowanej dynamiki są zmienione nastawy sprężyn i amortyzatorów.

370Z NISMO: bardziej sportowy niż kiedykolwiek
Nowy 370Z NISMO oferuje liczne udoskonalenia stylistyczne i techniczne w stosunku do poprzednika, mając przy tym zdecydowanie największe sportowe zacięcie spośród wszystkich samochodów noszących do tej pory oznaczenie 370Z.

Podobnie jak wersje NISMO innych Nissanów, 370Z NISMO jest kwintesencją tego, co w sportowej jeździe liczy się najbardziej, co zapewnia kierowcy prawdziwie sportowe doznania.

Nowy 370Z NISMO, w którym wykorzystano 30-letnie doświadczenie i osiągnięcia myśli technicznej NISMO, napędzany jest 344-konnym, 6-cylindrowym silnikiem 3.7, gwarantującym niezapomniane wrażenia z jazdy.

Dzięki niezwykle wysokiemu momentowi obrotowemu osiąganemu przy niskich obrotach oraz bardzo dobrej elastyczności 370Z NISMO rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 5,2 sekundy. Podwójny układ wydechowy 370Z NISMO zapewnia typowo sportowe wrażenia akustyczne.

Nowy 370Z NISMO jest dostępny wyłącznie w wersji coupé z sześciobiegową przekładnią manualną. W ramach modernizacji pojazdu na rok modelowy 2015 już w egzemplarzach produkowanych w 2014 r. wprowadzono liczne udoskonalenia układu zawieszenia. Komfort jazdy poprawił się dzięki zmienionej charakterystyce tylnych sprężyn i amortyzatorów. Grubsza wykładzina wnętrza oraz specjalna wyściółka tylnych nadkoli dodatkowo obniżają poziom hałasu w kabinie.

GT-R NISMO: perfekcyjnie opanowana moc i osiągi

Nissan GT-R NISMO, którego produkcyjna wersja zadebiutowała w Europie na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2014 r., jest najszybszym i najbardziej zaawansowanym seryjnym modelem wyczynowym Nissana w historii marki.

Nowy GT-R NISMO napędzany jest 600-konnym silnikiem 3.8 V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który został gruntownie zmodyfikowany przez inżynierów NISMO. Dzięki przeprojektowanemu pakietowi aerodynamicznemu, który wytwarza dodatkowe 100 kg siły dociskającej oraz charakterystyce zawieszenia dostrojonej w Europie, najnowszy GT-R jest najbardziej imponującą odsłoną modelu w jego dotychczasowej historii.

Dopracowany do perfekcji na legendarnej Północnej Pętli toru Nürburgring – gdzie uzyskał najkrótszy czas okrążenia w kategorii samochodów seryjnych – nowy GT-R NISMO doskonale reprezentuje ducha marki NISMO, zapewniając zapierające dech w piersiach osiągi.

Zdjęcia: Nissan