MotoNews.pl

Nowa Skoda Superb

12 marca 2015

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Skoda Superb 8

W wieczór poprzedzający rozpoczęcie Geneva Motor Show nowa Skoda Superb była jedną z ozdób Volkswagen Group Night. Jej pełen emocji wygląd i nowoczesne technologie zwiastują nową erę czeskiej marki.

Dwa tygodnie po światowej premierze w Pradze, nowy flagowy model Skody dalej inspiruje, stając się jednym z głównych bohaterów targów samochodowych w Genewie. Wyjątkowy model, będący ukoronowaniem największej ofensywy modelowej w 120-letniej historii firmy, pojawi się na rynku w czerwcu bieżącego roku.

„Nowa generacja modelu Superb zapowiada początek nowej ery Skody” – mówi prezes Skody, prof. Winfried Vahland. „Nowa konstrukcja zapowiada powrót modelu na sam szczyt segmentu. Ze swoim poruszającym wyglądem, najnowocześniejszą technologią i niezrównaną przestronnością, nowy Superb będący popisem naszych możliwości ustanawia nowe standardy w klasie średniej. Skoda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w swoim rozwoju i nowy Superb jest tego najlepszym dowodem” – przekonuje Vahland.

Przełomowy, przepełniony emocjami design Skody Superb ukazuje przejmującą formę nowych modeli marki. Trzecia generacja flagowego modelu czeskiej marki wprowadza ekscytujący język stylistyczny koncepcyjnego VisionC do produkcji seryjnej. Dopracowane do perfekcji wnętrze wykończone jest z największą w historii marki dbałością o szczegóły i jakość materiałów.

Model wprowadza nowe standardy swojej klasy w zakresie przestronności i komfortu, ustanawiając rekordy miejsca dla pasażerów z przodu i z tyłu oraz pojemności bagażnika. Po raz pierwszy w historii marki zastosowano w nim regulowane zawieszenie adaptacyjne dla możliwości zaoferowania szerokiego spektrum doznań jazdy, od sportowych po szczególnie komfortowe. Nowa Skoda Superb imponuje też wyjątkową obfitością innowacyjnych rozwiązań. Bazując na nowoczesnej platformie MQB, stosowanej na przestrzeni całej Grupy Volkswagen, oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i wydajności przy jeszcze skuteczniejszym obniżeniu wagi. Z szeroką paletą systemów dbających o wygodę i integrację z urządzeniami mobilnymi, ten topowy model osiąga nowy wymiar zdolności technologicznych. Zużycie paliwa oraz emisja spalin zostały obniżone o imponujące 30% przy jednoczesnym polepszeniu właściwości dynamicznych. Wyjątkowy model, będący pokazem zachwycających możliwości marki, nie pomija przy tym podstawowych walorów Skody, obejmując aż 29 rozwiązań „Simply Clever”, ułatwiających codzienną eksploatację wieloma praktycznymi szczegółami.

Skoda Superb stoi na szczycie gamy modelowej czeskiego producenta od 2001 roku. Po dziś dzień do Klientów na całym świecie dostarczono ponad siedemset tysięcy egzemplarzy pierwszej i drugiej generacji modelu, czyniąc z niego jeden z najpopularniejszych i najbardziej udanych samochodów klasy średniej wszech czasów.

Z nową Skodą Superb czeska marka kontynuuje największą kampanię modelową w swojej 120-letniej historii. W najbliższych latach producent planuje zwiększyć globalną sprzedaż do co najmniej półtora miliona egzemplarzy rocznie. W 2014 roku Skoda osiągnęła rekordowy wynik: notując 1,04 miliona sprzedanych samochodów, czeska marka po raz pierwszy przekroczyła granicę miliona sztuk Skody dostarczonych do klientów w ciągu jednego roku kalendarzowego. Osiągnięcie tego imponującego wyniku było możliwe dzięki doskonałym wynikom wszystkich modeli marki: wieczorna gala w Genewie była także okazją do poinformowania o wyjątkowym sukcesie Rapida Spaceback, który w 2014 roku poprawił swój dotychczasowy wynik aż dziewięciokrotnie.

Zdjęcia: Skoda