MotoNews.pl

Rolls-Royce ponownie na targach Poznań Motor Show

31 marca 2015

Rolls-Royce 2

Szczyt luksusu w świecie motoryzacji – tak można bez wątpienia określić to, co zaprezentuje Rolls-Royce Motor Cars Warszawa na tegorocznej edycji Targów Motor Show w Poznaniu. Pierwszy raz w Polsce goście imprezy będą mieli okazję obejrzeć wszystkie dostępne modele Rolls-Royce’a: Phantom, Wraith i Ghost.

Rolls-Royce Phantom to kwintesencja brytyjskiej marki, która jak żadna inna łączy klasykę designu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Stworzony został dla tych, którzy chcą cieszyć się wyjątkowym prowadzeniem w otoczeniu materiałów o najwyższej jakości w branży motoryzacyjnej.

Rolls-Royce Wraith to najbardziej dynamiczny model w historii firmy (silnik V12 dysponuje mocą 632 KM, a do 100 km/h rozpędza się w 4,6 s), idealne połączenie sportowego charakteru i luksusu. Jego niezwykły design jest mniej formalną interpretacją klasycznej linii Rolls-Royce’a.

Ghost to limuzyna o charakterze biznesowym, prawdziwa oaza ciszy i spokoju dla przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces w interesach. Zaprojektowany został tak, by przyjemność sprawiało zarówno siedzenie za kierownicą, jak i odpoczynek na tylnym siedzeniu pasażera.

Szczególną rolę na stoisku Rolls Royce odegra w tym roku program Bespoke. To program, który umożliwia stworzenie samochodu dopasowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Usługa obejmuje bardzo szeroki zakres opcji, od ponad czterdziestu czterech tysięcy kolorów karoserii po instalację elementów światłowodowych w technologii Starlight Headliner. Jest to kluczowy program dla rozwoju marki Rolls Royce. W ubiegłym roku wszystkie sprzedane w Polsce modele Phantom, a także większość samochodów Wraith i Ghost zawierały elementy programu Bespoke.

„Bespoke jest potwierdzeniem wyjątkowości i ekskluzywności marki Rolls-Royce. Traktujemy gust i potrzeby każdego klienta jako najwyższy priorytet. Niepowtarzalne projekty tworzone są na indywidualne zamówienie, dlatego w przypadku każdego samochodu otrzymujemy wyjątkowe, skrojone na miarę urzeczywistnienie marzeń naszego klienta” – mówi Piotr Fus z Rolls-Royce Motor Cars Warszawa.

Niezbędnym czynnikiem, który pozwala na spełnianie indywidualnych potrzeb klienta są specjaliści zatrudnieni w siedzibie Rolls-Royce w West-Sussex. To właśnie oni realizują najbardziej niestandardowe pomysły klientów. Podczas poznańskich targów goście odwiedzający stoisko Rolls-Royce w czasie dnia prasowego oraz pierwszego dnia otwartego dla szerokiej publiczności będą mieli okazję poznać specjalistę ds. obróbki drewna, który zaprezentuje elementy technologii stosowanych w fabryce w Goodwood.

Marka Rolls Royce jest obecna w Polsce od 2013 roku. 2014, pierwszy pełny rok działalności Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, okazał się sukcesem. Powodzeniem na polskim rynku cieszył się zwłaszcza model Ghost Series II oraz najmłodszy model Wraith. Dynamiczny rozwój przedstawicielstwa marki w Polsce potwierdza zapowiedź otwarcia salonu w Warszawie, zaplanowane na czwarty kwartał 2015.

Zdjęcia: Rolls-Royce