MotoNews.pl

Lounge Console w Volvo XC90 Excellence

28 kwietnia 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Volvo 5

Nowe Volvo XC90 to jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów na świecie. Czteroosobowa odmiana Excellence, to jego uszlachetniona odmiana. Komu jeszcze za mało wygody, dla tego przygotowano opcję Lounge Console. To połączenie sejfu na kosztowności, lustra do makijażu, stolika, małej garderoby i podestu na nogi. Nową wersję pokazano na targach w Szanghaju. Miejsce nieprzypadkowe – w Chinach żyje niemal 2,5 miliona osób, których majątek wycenia się na ponad milion dolarów.

Nowa koncepcja wnętrza Volvo XC90 Excellence przedstawiona na salonie samochodowym w Szanghaju prezentuje nieosiągalny dotąd poziom luksusu. Lounge Console to projekt umożliwiający żyjącym w ciągłym biegu ludziom biznesu, którzy podróżują samochodem na tylnym siedzeniu. W wielkich, azjatyckich metropoliach podróżowanie z szoferem jest w wielu wypadkach koniecznością. Dojazdy do pracy w korkach zabierają często cztery godziny dziennie. To czas, który można wykorzystać na pracę albo na… relaks. I tu z pomocą przychodzi Volvo Lounge Console.

Na wstępnym etapie prac projektowych postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska stylowi życia ludzi biznesu. Wciąż pracujemy nad rozwojem wzornictwa i funkcjonalności właściwych segmentowi premium, co w przypadku tego projektu doprowadziło do decyzji o skupieniu projektu wokół pasażerów podróżujących w tylnej części auta, z zachowaniem ducha marki Volvo – mówi Thomas Ingenlath odpowiedzialny w firmie Volvo za design. Usunięcie prawego przedniego fotela stworzyło przestrzeń, która zmieniła proporcję i przestronność wnętrza auta, co z kolei otworzyło zupełnie nowe możliwości aranżacji kabiny z myślą o komforcie podróżujących.

Idąc za potrzebami osób należących do światowych elit, Volvo stworzyło unikalne wyposażenie umożliwiające podróż w idealnie wygodnej, niemal leżącej pozycji. Specjalnie zaprojektowany schowek pomieści obuwie pasażera, a wysuwany stolik zapewni wygodną przestrzeń do pracy. Oczy pasażerów ucieszy wysokiej jakości 17-calowy ekran dotykowy, uszy zaś dopieści 20-głośnikowy system audio oferujący efekt surround, które zaoferują doznania zbliżone do najwyższej klasy sali kinowej. Kobiety docenią prywatne, podświetlane lusterko oraz schowek na biżuterię. Tylne fotele z funkcją masażu, lodówka, kieliszki do szampana, najwyższej jakości skórzana tapicerka, czy niekończące się opcje dodatkowego podświetlenia kabiny – w tej klasie auta to wyposażenie obowiązkowe.

Ludzie żyją dziś w biegu, rosnące tempo życia i coraz bardziej wymagający styl życia sprawia, że czas pomiędzy jednym a drugim spotkaniem zyskuje na znaczeniu. Możliwość zażycia relaksu i odświeżenia umysłu przed kolejnym spotkaniem to bezcenne chwile, które w pełni wykorzystać pozwala właśnie XC90 Excellence i jej Lounge Console – podsumował Thomas Ingenlath.

Zdjęcia: Volvo