MotoNews.pl

Światowa premiera pucharu Audi Sport TT Cup

29 kwietnia 2015

Kategoria | Sport
Marka, model |
Audi 1

Przygotowania do premiery pucharu Audi Sport TT Cup, która odbędzie się w dniach 2 i 3 maja 2015 r. na torze Hockenheim, zajęły prawie dwanaście miesięcy. Pierwsze wyścigi serii odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę, w ramach festiwalu DTM 2015. Oprócz osiemnaściorga wybranych wcześniej stałych zawodników, na starcie stanie także sześciu zaproszonych kierowców.

Gdy na torze w Hockenheim przygotowania do weekendu wyścigów idą pełną parą, kierowcy Audi Sport TT Cup już je zakończyli. W ubiegłą sobotę przeprowadzili symulację wyścigu na krótkiej konfiguracji toru w Hockenheim, w skład której wchodziły: trening, ćwiczenie rundy kwalifikacyjnej i symulacja wyścigu głównego.

„Raz jeszcze zawodnicy z trzynastu krajów udowodnili swój profesjonalizm“ – mówi Rolf Michl, kierownik projektu Audi Sport TT Cup. „Ostatnie testy przebiegły bezproblemowo i teraz wszyscy są już bardzo podekscytowani oczekiwaniem na premierowy wyścig.“

Podczas ostatniego treningu, za kierownicą sportowego Audi TT zasiedli też zaproszeni do współzawodnictwa goście: skoczek narciarski Sven Hannawald, zawodnik rallycrossu Tanner Foust oraz trzech dziennikarzy z wyścigowym doświadczeniem. Szósty uczestnik, również rallycrossowiec, Toomas Heikkinen, był tym razem niestety nieobecny, ponieważ w tym samym czasie startował w inauguracji sezonu mistrzostw świata w Rallycross FIA w Portugalii.

Weekend wyścigów w pucharze Audi Sport TT Cup rozpoczyna się treningiem, już w czwartek, 30 kwietnia o godz. 13:50. W kwalifikacjach, w piątek od godz. 9:35, zawodnicy będą walczyć o najlepsze pozycje startowe w dwóch wyścigach. Najszybsze okrążenie zadecyduje o pozycji startowej podczas pierwszej rundy, kolejne, o pozycji podczas rundy drugiej. Start pierwszego wyścigu w sobotę o godz. 10:10. W niedzielę o godz. 9:40, 24 uczestników, w tym dwoje z Polski, stawi się na starcie drugiego. Oba wyścigi transmitowane będą na żywo, na www.audi-motorsport.com.

Zdjęcia: Audi