MotoNews.pl

Przejedź się Fordem Mustangiem po torze Silverstone

20 lipca 2015

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
Ford 2

Nowe, interaktywne wideo pozwala widzom śledzić nowego Forda Mustanga z wielu różnych perspektyw podczas jazdy po legendarnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Film nakręcony na torze Silverstone z Fordem Mustangiem fastback 5,0 l V8 w roli głównej umożliwia widzom obracanie widoku z wewnątrz samochodu z wykorzystaniem klawiszy strzałek lub myszy. Ponadto, widz może przełączyć się na widok z helikoptera lub przedniego zderzaka, podobnie jak ma to miejsce w grach wideo, a także sprawdzić pozycję Mustanga na mapie oraz obserwować prędkościomierz i obrotomierz.

Interaktywne wideo jest dostępne tutaj.

„Chcieliśmy, aby wszyscy mogli doświadczyć emocji wynikających ze sportowej jazdy Fordem Mustangiem V8 po torze wyścigowym,” powiedział Mark Truby, wiceprezes, Communications & Public Affairs, Ford of Europe. „Stworzony przez nas film jest wyjątkowy, gdyż pozwala widzowi wybrać dowolne ustawienie wewnętrznej kamery, kierując ją w wybranym przez siebie kierunku, co daje wrażenie przebywania w kokpicie prawdziwego Mustanga. Widz może też przełączyć się na widok z drona, a także sprawdzić prędkość i obroty. Wrażenia są niesamowite.”

Nakręcenie ujęć do trwającego 80 sekund filmu zajęło cały dzień. Ekipa wykorzystała w tym celu sześć kamer GoPro umieszczonych wewnątrz auta, jak również drona oraz kamerę zainstalowaną w przednim zderzaku. Zarejestrowany materiał został następnie odpowiednio zedytowany, aby dać wrażenie niczym niezakłóconej panoramy. Za kierownicą Mustanga zasiadł profesjonalny kierowca Paul Swift, który przejechał liczące 2,6 kilometra okrążenie toru Silverstone, na którym odbywa się Grand Prix F1 Wielkiej Brytanii.

„Nigdy wcześniej nie widziałem filmu z widokiem 360° w takiej jakości – to tak, jakbym siedział we wnętrzu auta,” powiedział Swift. „Chciałbym wam powiedzieć, jak to zostało zrobione, ale obowiązuje mnie tajemnica!”

W internetowej wersji filmu z Fordem Mustangiem, widzowie rozpoczynają zabawę po kliknięciu kultowego emblematu z galopującym koniem oraz przycisku rozrusznika. Regulacja kamery odbywa się za pośrednictwem klawiszy strzałek, gładzika lub myszy. Kliknięcie ikony z helikopterem przełącza na widok zza samochodu, natomiast kliknięcie przedniej części nadwozia Mustanga uruchamia kamerę umieszczoną z przodu auta. Uproszczona wersja filmu poniżej:

Ford Mustang pojawił się w europejskich salonach sprzedaży po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii. Samochód jest dostępny w wersji fastback i kabriolet z silnikiem V8 o pojemności 5,0 l o mocy 421 KM, który dysponuje momentem obrotowym 530 Nm, lub też z oszczędnym silnikiem EcoBoost o pojemności 2,3 litra, oferującym 317 KM oraz 432 Nm momentu obrotowego.

Zdjęcia: Ford