MotoNews.pl

Nowy SEAT Ibiza – co się zmieniło?

06 sierpnia 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Seat Ibiza 7

Nowy SEAT Ibiza to połączenie emocji i dynamiki. To niewątpliwie model, który zawsze przyciągał kierowców szukających praktycznego, a jednocześnie dynamicznego auta. Nowy SEAT Ibiza z licznymi zmianami zaskoczy kierowców pragnących lepiej poznać nowe wcielenie ikony hiszpańskiej marki.

SEAT Ibiza, który zadebiutuje w polskich salonach w drugiej połowie 2015 roku, jest wyznacznikiem nowych trendów w klasie samochodów miejskich. Ten model zyskał właśnie dawkę nowoczesności i charakteru, a zmiany stylistyczne dodały mu więcej stylu i młodzieńczej energii.

Czas na zmiany
Nowy SEAT Ibiza – co się zmieniło? Design zewnętrzny nowej Ibizy wciąż jest ekscytujący i dynamiczny. Auto zachowało swoją sylwetkę, a obok kosmetycznych zmian, jak nowa osłona chłodnicy i ostre załamania na masce, otrzymało reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, które poprawiają widoczność w każdych warunkach.

Jako stylowe uzupełnienie, Ibizę można wyposażyć w nowe felgi o rozmiarze 16 i 17 cali oraz dobrać jej bardziej wyraziste kolory nadwozia. Nowy SEAT Ibiza bardziej niż poprzednik pozwala także podkreślić własną osobowość. Auto oferowane jest z różnymi pakietami kolorystycznymi, które wzbogacają wygląd Ibizy oraz dodają jej energii.

Wnętrze z nową jakością
Największe zmiany najmłodszego członka hiszpańskiej rodziny kryją się jednak w jego wnętrzu. SEAT Ibiza otrzymał szereg nowych systemów multimedialnych, a także nową jakość wykończenia, którą zaczerpnięto od większego modelu Leon.

Odświeżony design wnętrza Ibizy widać m.in. w projekcie tapicerki, wylotach powietrza i „zwróconej” w stronę kierowcy desce rozdzielczej. Dodatkowo, SEAT wprowadził do tego modelu szereg nowoczesnych rozwiązań:

  • MirrorLink ułatwiający zintegrowanie systemu multimedialnego ze smartfonem i korzystanie z jego funkcji na ekranie samochodu,
  • 3,5-calowy wyświetlacz pokazujący m.in. dane z nawigacji czy systemu Start-Stop,
  • kierownicę wielofunkcyjną z takimi możliwościami, jak regulacja głośności radia i wybieranie stacji, obsługa telefonu i funkcji aktywowanych za pomocą poleceń głosowych oraz wybór informacji wyświetlanych na 3,5-calowym ekranie między zegarami,
  • nowe systemy bezpieczeństwa, jak np. system rozpoznawania zmęczenia czy Automatyczny Hamulec Pokolizyjny, który uruchamia hamulce w chwili zderzenia, co ogranicza skutki kolejnego wypadku,
  • kamerę cofania zintegrowaną z ekranem dotykowym, która ułatwia manewrowanie w ciasnych uliczkach i na parkingach,
  • panel Climatronic, znajdujący się w dolnej części deski rozdzielczej, który daje kierowcy wybór – może pracować w trybie automatycznym lub manualnym,
  • dyskretne oświetlenie LED, działające także w tracie jazdy i zapewniające pasażerom niepowtarzalną atmosferę podróży.

Wersje dla każdego
Nowy SEAT Ibiza w każdej ze swojej wersji dostarcza dreszczyku emocji. Zarówno 3-drzwiowa wersja SC, 5-drzwiowy hatchback, jak i kombi ST, zachowują doskonałe proporcje, jednocześnie podkreślając swoją kluczową wartość – dynamiczność.

Ibiza SC jest propozycją dla osób szukających w samochodzie sportowego wyrazu i zwrotności, wersja 5-drzwiowa łączy zwartą linię nadwozia z codzienną praktycznością i bagażnikiem o pojemności 292 litrów, a kombi ST zachwyci kierowców aktywnych, którzy podróżują zawsze w komplecie (bagażnik o pojemności 430 litrów). Tak liczna rodzina Ibizy sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Zdjęcia: Seat