MotoNews.pl

Nowe Seaty Ibiza już w polskich salonach

31 maja 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Seat Ibiza 6

Na targach motoryzacyjnych w Genewie, oprócz Toledo Concept, SEAT przedstawił również nową Ibizę. Jako najlepiej sprzedający się model w gamie hiszpańskiej marki, Ibiza doczekała się odświeżonej stylistyki nadwozia. Po podbiciu desek genewskiej sceny przyszedł czas na polskie salony.

Nowa Ibiza wkracza do polskich salonów z lepszym stosunkiem ceny do wyposażenia. Nową “jakość” ceny najlepiej ilustrują auta w wersji Style. W skład nowego wyposażenia wersji Style wchodzą 4 poduszki powietrzne, ABS, elektrycznie regulowane szyby przednie i tylne, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, Radio CD/MP3 z pilotem do sterowania umieszczonym przy kierownicy, a wraz z nowym wyposażeniem otrzymamy między innymi klimatyzację automatyczna “Climatronic” oraz skórzane wykończenie kierownicy i gałki zmiany biegów.

Nowe, bogatsze wyposażenie nie ominęło również podstawowej wersji Reference. Już wybór tej wersji oddaje do naszej dyspozycji między innymi: 4 poduszki powietrzne, ABS, klimatyzację manualną, a w skład nowego wyposażenia włączono, np. Radio CD/MP3 z zestawem 4 głośników oraz pilotem zdalnego sterowania umieszczonym przy kole kierownicy, elektrykę przednich szyb, czy światła do jazdy dziennej.

Ceny nowej Ibizy zaczynają się 41.590 zł za auto w 3-drzwiowej odmianie SC. Wersja 5-drzwiowa to wydatek większy o 2.500 zł, a samochody w tej wersji dostępne są od 43.990 zł. Dla klientów wymagających jeszcze większej przestrzeni w miejskim aucie, a zwłaszcza w bagażniku, SEAT oferuje także nową Ibizę ST (kombi) z bagażnikiem o pojemności 430 litrów i funkcjonalności znacznie większego auta. Ceny wersji ST zaczynają się od 46.590 zł.

Nowa Ibiza to jednak nie tylko nowe wyposażenie, lecz także aktualne i dynamicznie nakreślone różnice wizualne. Zmiany w stylizacji Ibizy dodają jej prezencji i precyzji. Wzornictwo nowej Ibizy nawiązuje do zaprezentowanych niedawno samochodów koncepcyjnych, IBE, IBX i IBL.

Sportowy charakter i wysoka jakość wykonania są nieodłącznymi cechami nowej Ibizy. Atrapa chłodnicy w kształcie trapezu, na której widnieje logo SEAT-a jest jej charakterystycznym elementem. Dynamiczne proporcje, grill przypominający strukturę plastra miodu, dolne wloty powietrza oraz nowe przetłoczenie biegnące przez środek maski zdają się poszerzać nową Ibizę i sprawiać, że ma w sobie jeszcze więcej charakteru i temperamentu.

Kolejną kluczową zmianą jest nowy design reflektorów. Ostre krawędzie lamp to cecha charakterystyczna nowej stylistyki opracowanej przez inżynierów SEAT-a, którzy doskonale wkomponowali je w nadwozie nowej Ibizy. Przednie reflektory dostępne są w dwóch wersjach halogenowych lub dodatkowo, jako lampy bi-ksenonowe ze światłami typu LED do jazdy dziennej. Te ostatnie tak samo jak tylne światła w technologii LED, podkreślają subtelną linię reflektorów.

Zdjęcia: SEAT