MotoNews.pl

Nowy Citroen DS 4 i DS 4 Crossback

31 sierpnia 2015

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
Citroen 5

Jeden model, dwa rodzaje nadwozia i nowa stylistyka przodu: unikatowa stylistyka wykorzystująca charakterystyczne dla stylu marki DS elementy; jeszcze więcej zaawansowanych technologii i jeszcze bardziej wyrafinowane detale… Oto Nowy DS 4 i DS 4 Crossback.

Model DS 4, mający na swoim koncie 115 tys. sprzedanych samochodów od swojego debiutu rynkowego, rozwija dziś skrzydła, prezentując nową edycję DS 4 – dynamicznego i rasowego hatchbacka przeznaczonego dla klientów szukających mocnych doznań i przyjemności z jazdy. Proponuje również nową, oryginalną wersję nadwozia – DS 4 Crossback – o wyglądzie eleganckiego terenowego auta ze zwiększonym prześwitem.

Ta podwójna oferta stanowi odpowiedź marki DS na oczekiwania klientów z segmentu kompaktowych modeli premium. Ostatnio segment ten wzbogacił się o nowe rodzaje nadwozia o wyrazistym charakterze. Crossovery stanowią obecnie 30% rynku kompaktowych samochodów premium.

„DS to przede wszystkim awangardowa koncepcja. W przypadku DS 4 oznacza ona ofertę obejmującą dwa rodzaje nadwozia: nowego hatchbacka premium i nową propozycję, jaką jest DS 4 Crossback, o wyglądzie rasowego eleganckiego auta terenowego. Ta oferta uzupełniających się modeli wyraźnie świadczy o ambicjach marki, która chce spełnić oczekiwania klientów” – powiedział Yves Bonnefont, dyrektor generalny marki DS.

Eleganckie i płynne linie nacechowane dużą dynamiką, chromowane oznakowania na nadwoziu, mocne i wydajne silniki – Nowy DS 4 posiada wszelkie atrybuty samochodu klasy premium, z unikalną w tym segmencie ofertą dwukolorowego nadwozia wnoszącego nutę indywidualizmu. Ze swoim wyrafinowanym, ekskluzywnym wnętrzem, oferującym duże możliwości personalizacji, Nowy DS 4 jest godnym spadkobiercą tradycji modeli DS – awangardowych, o silnej osobowości i zawsze zaawansowanych technologicznie. Nowy DS 4 jest i pozostanie unikatową ofertą i mocną pozycją w segmencie kompaktowych samochodów premium.

DS 4 Crossback jest samochodem uniwersalnym. Wysoki prześwit, duże czarne koła, nakładki na nadkola i relingi dachowe doskonale wpisują się w styl terenowego auta z klasą.

Nowy DS 4 i DS 4 Crossback idealnie uosabiają styl DS:

  • mocna osobowość podkreślona nową stylistyką przodu (grill DS Wings przejęty bezpośrednio z concept caru Numéro 9, nowe reflektory DS LED VISION),
  • zaawansowane technologie z ofertą mobilnych usług DS CONNECT, wykorzystujących protokół CarPlay®, po raz pierwszy wprowadzony w Nowym DS 4 i DS 4 Crossback,
  • dynamiczne silniki o mocy sięgającej 210 KM, emitujące od 97 do 138 g CO2/km,
  • wyrafinowane wnętrze z deską rozdzielczą i boczkami drzwi pokrytymi skórą Nappa, atrakcyjnie wykończonymi siedzeniami ze skóry semianilinowej, dające wyraz ekskluzywnemu charakterowi marki DS.

Oba modele, prezentowane po raz pierwszy na Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2015, pojawią się w Europie w sprzedaży już w listopadzie tego roku.

Zdjęcia: Citroen