MotoNews.pl

Nissan Juke następnej generacji będzie produkowany w Wielkiej Brytanii

21 września 2015

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan Juke

Po pięciu latach od wprowadzenia na rynek małego crossovera Nissan poinformował, że Juke nowej generacji również będzie produkowany w Wielkiej Brytanii. Inwestycje szacowane na 100 mln GBP są kolejnym potwierdzeniem jakości produktów z Sunderland oraz deklaracją zamiarów utrzymania przez firmę Nissan pozycji niekwestionowanego lidera segmentu crossoverów.

Po wprowadzeniu drugiej generacji Nissana Qashqai w 2013 roku decyzja o lokalizacji produkcji nowego Juke gwarantuje bezpieczną przyszłość (w perspektywie sięgającej poza rok 2020) zarówno linii produkcyjnych w Sunderland, jak i miejsc pracy dla 34 000 osób zatrudnianych obecnie przez Nissana i brytyjskich kooperantów firmy.

Prezes Nissan Europe Paul Willcox podczas wizyty w zakładach w Sunderland z okazji uroczystego ogłoszenia komunikatu o produkcji nowej generacji Nissana Juke powiedział:

„Fakt, że Nissan jest dziś niekwestionowanym liderem w segmencie crossoverów, od pięciu lat odnotowującym nieprzerwany wzrost sprzedaży w Europie, to zasługa między innymi unikatowej stylistyki modelu Juke. W związku z potwierdzeniem planów produkcji Nissana Juke nowej generacji klienci mogą być pewni, że marka nadal zamierza dawać przykład w tym segmencie, przez wiele kolejnych lat. Komunikat oznacza również pewną przyszłość dla zakładów w Sunderland w perspektywie sięgającej poza rok 2020, na co pracujący tu zespół zasłużył sobie wieloletnią wytężoną pracą oraz zdolnością konsekwentnego podnoszenia poprzeczki pod względem jakości”.

Europejskie Centrum Projektowe Nissana w londyńskim Paddington oraz Europejskie Centrum Techniczne w Cranfield w Bedfordshire, jako ośrodki stymulujące dalszy rozwój brytyjskiego przemysłu samochodowego, odegrają zasadniczą rolę w opracowaniu nowego modelu. Ich zadaniem będzie dopilnowanie, aby druga generacja Juke uwzględniała potrzeby i upodobania europejskich klientów.

Następna generacja Nissana Juke będzie pierwszym modelem, który zgodnie z deklaracją producenta będzie oparty na platformie CMF‑B Sojuszu Renault-Nissan. System Common Module Family (CMF) to koncepcja konstrukcyjna sprzyjająca rozwojowi synergii we wszystkich głównych obszarach, od zaopatrzenia, przez projektowanie pojazdów, po zespoły napędowe.

Zdjęcia: Nissan