MotoNews.pl

Nowy HUV Niro: Kia ujawnia pierwsze zdjęcia

13 stycznia 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Kia Niro 2

Kia opublikowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia sportowego i uniwersalnego samochodu Niro – nowego pojazdu typu HUV (Hybrid Utility Vehicle), który wnosi powiew świeżości na światowym rynku kompaktowych SUV’ów.

Stylizacja Niro jest dziełem centrów designu Kia w Kalifornii oraz Namyang (Korea) i za sprawą eleganckiej, wygładzonej, aerodynamicznej karoserii oraz subtelnie rzeźbionych powierzchni idealnie wpisuje się w praktyczny i estetyczny charakter kompaktowego auta typu SUV.

Na zdjęciach wyeksponowano tył samochodu nadający Niro atletycznego charakteru. Wysoko umieszczone lampy tylne LED niejako dopełniają czystości rysunku tylnej części samochodu. Wysmuklone przetłoczenie burt i wykrój okien tylnych zdają się akcentować wizualną atrakcyjność sylwetki Niro pozostawiając dosyć miejsca dla muskularnie kształtowanych nadkoli.

Nowy HUV Niro to pierwszy model Kia bazujący na nowej, dedykowanej ekoplatformie (płycie podłogowej), a jego założeniem jest uzyskanie emisji CO2 poniżej 90 g/km (w cyklu mieszanym wg NEDC) z uwagi na zastosowanie nowego hybrydowego napędu benzynowo-elektrycznego w technice downsizingu.

Nowy HUV Kia Niro zostanie zaprezentowany publicznie podczas Chicago Auto Show w lutym 2016 i będzie ilustracją postępu, jakiego dokonała Kia w zakresie tworzenia pojazdów komfortowych i dających przyjemność z jazdy także ze względu na niski poziom emisji spalin.

Zdjęcia: Kia