MotoNews.pl

Polak pierwszym w świecie zamawiającym Infiniti Q60

26 lutego 2016

Kategoria | Rynek Premium
Marka, model | ,
Infiniti Q60 3

Infiniti ogłosiło, że na około pół roku przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży w Europie przyjęło pierwsze zamówienie na absolutnie nowy model Q60 Sports Coupe. Pierwszą na świecie osobą, która zdecydowała się na zakup Q60, nie mając możliwości zobaczenia samochodu na żywo, o jeździe testowej nie wspominając, jest Polak – Jacek Kreisel. Jego zainteresowanie nowym modelem Infiniti wzbudziły dostępne online informacje prasowe.

Już podczas pierwszej rozmowy pan Jacek zrobił na mnie wrażenie otwartego na nowości miłośnika rzeczy pięknych oraz zaawansowanych technologicznie – zdradza Damian Karpiński z Centrum Infiniti Warszawa, który wprowadzał klienta w świat Infiniti – A później, szczególnie podczas jazdy testowej modelem Q50, okazało się, iż jako wieloletni właściciel aut klasy premium, zna się na rzeczy. Marzyło mi się mocne, a zarazem eleganckie, stylowe i niebanalne auto o charakterystycznej sylwetce i tak trafiłem do Infiniti – mówi Jacek Kreisel, który przyznaje jednocześnie, że zaskakująco szybka, nawet dla niego, decyzja była wynikiem jazdy testowej hybrydową wersją modelu Q50. Ten samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie, a jestem przekonany, że Q60 będzie jeszcze lepszy – stwierdza.

Aspirujący do tytułu nowej ikony w segmencie sportowych coupé Q60 wjedzie na rynek z mocą, także zupełnie nowego, trzylitrowego silnika V6 twin-turbo o mocy 405 KM. I ten właśnie silnik wybrał do swojego samochodu pierwszy klient. Auto będzie wyposażone także w system Direct Adaptive Steering drugiej generacji i elektronicznie sterowane zawieszenie dynamiczne (Dynamical Digital Suspension). Początek sprzedaży w Europie zaplanowany jest na pierwsze dni października.

Zdjęcia: Infiniti