MotoNews.pl

Zakończenie produkcji siódmej generacji modelu Rolls-Royce Phantom

07 marca 2016

Kategoria | Rynek Premium
Rolls-Royce-Phantom-2016 2

“2016 rok rozpocznie ostatni etap słynnego życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom” – ogłosił w zeszłym tygodniu Dyrektor Generalny firmy Rolls-Royce Motor Cars, Torsten Mueller – Oetvoes. Informacja ta idzie w ślad za ostatnimi newsami na temat rozpoczęcia przez firmę testów nowej aluminiowej konstrukcji. Stanie się ona podstawą każdego Rolls-Royce’a, który pojawi się na rynku od początku 2018 roku.

Produkcja obecnej, siódmej, generacji Phantoma, rozpoczęła się w Goodwood ponad 13 lat temu. Wkrótce model stał się fundamentem, na którym odrodziła się Rolls-Royce Motor Cars. Ostatnie egzemplarze samochodów Phantom Coupe oraz Drophead Coupe powstaną w fabryce w Goodwood w listopadzie tego roku. Nie ma planów, by te modele zastąpić. Kolekcjonerów na całym świecie ucieszy wiadomość, że powstanie spektakularna kolekcja 50 unikalnych egzemplarzy Coupe oraz Drophead Coupe pod nazwą Phantom Zenith, by uczcić zakończenie produkcji tych wyjątkowych samochodów.

W tym roku Rolls-Royce stworzy również ostatnie egzemplarze limuzyny Phantom VII.

Torsten Mueller-Oetvoes powiedział:

„Jestem dumny i podekscytowany faktem, że w drodze jest już nowy Phantom – współczesny i piękny Phantom spotęgowany przez najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania projektowe. Każdy nowy model Phantoma jest historycznym i ważnym wydarzeniem w dziejach motoryzacji, więc ciężko pracujemy nad udoskonaleniem Phantoma VIII.”

Zdjęcia: Rolls-Royce