MotoNews.pl

Nowy Rolls-Royce Phantom debiutuje w Polsce

29 września 2017

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Rolls-Royce-Phantom 7

Flagowy model brytyjskiego producenta luksusowych aut został pokazany w warszawskiej restauracji Genesis niedługo po jego światowej premierze w Londynie. O projekcie samochodu oraz warstwie technologicznej opowiadał Henry Cloke projektant Rolls-Royce Motor Cars.

Nowy Rolls-Royce Phantom zadebiutował w Polsce

Rolls-Royce Phantom oferuje widowiskowe założenie personalizacji w ramach programu Bespoke. To “The Gallery” (“Galeria”) będąca całkowicie nową koncepcją luksusu, po raz pierwszy od 100 lat w inny sposób wykorzystująca deskę rozdzielczą. Właściciele samochodu będą teraz mogli zamówić wybrane przez siebie dzieło sztuki, które zostanie umieszczone w ich nowym Phantomie i przykryte taflą szkła na całej szerokości tej przestrzeni.

„Phantom jest uosobieniem niewymuszonego stylu, rozpoznawalną legendą, która zajmuje własne miejsce w gwiazdozbiorze luksusu”, powiedział Peter Shoppmann, Regional Director of Rolls-Royce Motor Cars podczas prezentacji modelu i dodał: „Każdy z naszych klientów – koneserów prawdziwego luksusu – pytał o samochód, który mógłby być jeszcze bardziej zindywidualizowany, uszyty na ich miarę. Tak więc z dumą prezentujemy nowego Phantoma jako nowoczesne, a przy tym ponadczasowe arcydzieło, które może być tak unikalne, jak linie papilarne jego właściciela.”

Nowy Phantom to współczesny design, będący interpretacją DNA tego modelu Rolls-Royce’a. Wykonana z aluminium konstrukcja Nowego Phantoma, zwana “Architekturą Luksusu”, jest lżejsza, sztywniejsza, cichsza i bardziej zaawansowana technologicznie. Lata prac nad modelem zagwarantowały, iż kształt i proporcje podkreślają rodowód Rolls-Royce’a, wynosząc jednocześnie doznania z jazdy na zupełnie nowy poziom, nazwany „Magic Carpet Ride” („przejażdżką latającym dywanem”).

Rolls-Royce Phantom – wnętrze

Od momentu, gdy właściciel wsiądzie do nowego Phantoma, poczuje, jakby ten najbardziej luksusowy samochód wziął go w swoje objęcia (idea „The Embrace”). Przestrzeń wnętrza wzmacnia bowiem odczucia związane z daną chwilą oraz łatwość, z jaką właściciel może rozgościć się w samochodzie.

Całkowicie nowy silnik V12 twin-turbo o pojemności 6,75 litra jest bijącym cicho sercem nowego Phantoma, które dostarcza idealnie zbalansowany poziom mocy oraz osiągów. Inżynierowie zastosowali system Satellite Aided Transmission, napęd na tylną oś oraz mnogość innych rozwiązań technologicznych, które zapewniają łatwość korzystania z samochodu. Nowy Phantom jest najbardziej zaawansowanym technologicznie Rolls-Royce’m w historii marki. Od chwili, gdy Sir Henry Royce zaprezentował światu Phantoma w 1925 roku, model ten został przez znawców okrzyknięty „Najlepszym Samochodem Świata”. W efekcie, przez ostatnie 92 lata, towarzyszył wpływowym i posiadającym władzę kobietom i mężczyznom w najważniejszych momentach historii.

Jednym ze słynnych polskich właścicieli Phantoma był generał Władysław Sikorski, premier rządu RP na uchodźstwie podczas II Wojny Światowej. Otrzymał swój zindywidualizowany egzemplarz Phantoma III w 1937 roku w Warszawie, by potem zabrać go ze sobą do Szkocji. Ten wyjątkowy samochód jest obecnie częścią kolekcji Lorda Bamforda z Gloucestershire w Anglii.

Piotr Fus, współwłaściciel salonu Rolls-Royce Motor Cars Warsaw, powiedział: „Od momentu wprowadzenia na rynek ponad 90 lat temu, samochód ten reprezentuje wszystko, co najlepsze dla naszej marki. Mając w pamięci te wszystkie słynne osoby, które podróżowały Phantomem, jestem zachwycony widząc najnowsze wcielenie tego legendarnego modelu tu, w Warszawie.” I podkreślił: „Wspaniały debiut Nowego Phantoma w moim mieście, podkreśla tę specjalną aurę oraz ponadczasowy urok każdej generacji tego modelu”.

Zdjęcia: Rolls-Royce