MotoNews.pl

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe

30 sierpnia 2010

Kategoria | Premiery
Phantom Drophead Coupe 5

W tym roku przypada 60 rocznica powstania legendarnego konkursu elegancji Pebble Beach odbywającego się w Kalifornii. Z tej okazji Rolls-Royce przygotował w swojej brytyjskiej fabryce w Goodwood specjalny model Phantom Drophead Coupé. Pojazd został zaprezentowany podczas specjalnej uroczystości i sprzedany w ciągu paru minut.

Samochód pokryto lakierem z kolekcji specjalnych akcesoriów Bespoke, w kolorze niebieskim zwanym „Stillwater Blue”, co ma nawiązywać do koloru zatoki Stillwater u półwyspu Monterey, gdzie odbywa się konkurs Pebble Beach. Posiada także miękki dach koloru granatowego wyściełany kaszmirem i wnętrze obite kremową skórą. Drewniane intarsje we wnętrzu wykonano z okleiny palisandrowej. Kontrastują ze srebrnymi listwami ozdobnymi.

Obudowę schowka na dach i podłogę przedziału bagażowego wykonano ręcznie z drewna tekowego zaimpregnowanego olejem. Do wyposażenia należy także kompletny, kryształowy serwis do podawania szampana, tekowy zestaw piknikowy i specjalna szafka z lodówką umieszczona poniżej przedziału, w którym przechowywane są bagaże.

Zdjęcia: Rolls-Royce