MotoNews.pl

Ford Ranger i sportowe szaleństwa na niedostępnej plaży

10 marca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Ford-Ranger-2016-Launch 7

Franky Zapata zabiera swojego nowego, solidnego pickupa, Forda Rangera, na przygodę pod nazwą Flyboard. Franky, który jest wynalazcą nowego sportu i założycielem Zapata Racing, wsiada do swojego pickupa Forda Rangera Wildtrack, by dostać się z całkiem sporym ładunkiem sprzętu na trudno dostępne plaże, gdzie może swobodnie wykonywać niezwykłe akrobacje w wodzie i nad nią.

„Ten samochód to pełen pasji twardziel, całkiem jak ja i Flyboard, który uprawiam.” – tak Franky podsumowuje swoje doświadczenia z Fordem Rangerem.

Nowy Ford Ranger oferuje niższe zużycie paliwa, nowy, solidny wygląd i najnowsze dostępne rozwiązania techniczne. O rynkowy sukces będzie mu łatwiej dzięki poprzedniemu modelowi, który z flagową wersją Wildtrak pokonał już rywali i został najlepiej sprzedawanym pickupem Europy w 2015 roku, ze sprzedażą 27.300 samochodów i wzrostem sprzedaży o 27% rok do roku.

Wildtrak – ekstremalny Ranger

Ranger Wildtrak podkreśla swój wyjątkowy status ekstremalnego Rangera unikalnym, nowym kolorem nadwozia Pride Orange pomagającym mu natychmiast wyróżnić się z tłumu. Inne ekskluzywne elementy projektu nowego Wildtraka, to prostokątne światła przeciwmgielne, sportowe pałąki, obrabiane mechanicznie 18-calowe obręcze kół i mocne akcenty graficzne Wildtrak, co składa się na obraz nieustraszonego miłośnika przygód.

Wewnątrz kolor pomarańczowy zastosowano do akcentów wzmacniających sportowy wyraz bardzo nowoczesnego wnętrza zaprojektowanego w stylu typowym dla samochodów osobowych. Mocno zaznaczona pozioma listwa na desce rozdzielczej rozciąga się od kierowcy do drzwi pasażera, podkreślając szerokość kabiny. Listwa mieści w sobie zestaw wskaźników z dwukolorowym wyświetlaczem cyfrowym i 8-calowym ekranem dotykowym. Miękkie pokrycie górnej osłony zespołu wskaźników z przeszyciem pomarańczowym ściegiem nadaje kokpitowi ekskluzywności, a obramowania nawiewów powietrza otrzymały charakterystyczne matowe chromowane wykończenie.

Nowy Wildtrak posiada również unikalne fotele – w tym fotel kierowcy z elektryczną regulacją w ośmiu kierunkach. Fotele ozdobiono mocną grafiką i pomarańczowymi szwami, łącząc wytrzymałość, trwałość i sportowy charakter.