MotoNews.pl

20 lat Mitsubishi Motors w Polsce!

15 marca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model |
20MMC 3

Polski oddział firmy Mitsubishi Motors świętuje w tym roku 20. rocznicę działalności. Firma jest częścią japońskiego koncernu Mitsubishi Motors Corporation, który rocznie sprzedaje około 1 300 000 samochodów na świecie. Mitsubishi Motors to ekspert w produkcji aut 4×4, SUV-ów, crossoverów i pickupów, słynący z pionierskich technologii. Polska filia MMC działa w Polsce od 1996 roku i przez te 20 lat do polskich klientów trafiło 80 000 samochodów Mitsubishi. W tym jubileuszowym roku na polski rynek wchodzą dwa ważne modele spod znaku Trzech Diamentów: nowe wcielenie Mitsubishi Outlandera PHEV – pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła oraz zupełnie nowy model pickupa Mitsubishi L200. W tym ważnym roku polski oddział MMC nawiązał współpracę z cenionymi aktorami – Anną Cieślak i Maciejem Stuhrem, którzy pełnią rolę ambasadorów modeli Mitsubishi ASX i Mitsubishi Outlander PHEV, biorąc udział w najważniejszych wydarzeniach z życia firmy.

Mitsubishi = made in Japan
Mówiąc o Japonii nie sposób nie wspomnieć o grupie Mitsubishi – to jedno z największych w tym kraju przedsiębiorstw i największy pracodawca, będący ogromną grupą firm działających w wielu różnych obszarach – od sektora spożywczego, przez wydobywczy, finansowy czy produkcyjny. Znakomita większość samochodów Mitsubishi – modele Lancer, ASX, Outlander, Outlander PHEV i Pajero jest produkowanych w fabrykach zlokalizowanych w Japonii.

MMC – ekspert 4×4
Mitsubishi Motors Corporation należy do najbardziej znanych członków grupy Mitsubishi – światową sławę zapewniły jej między innymi ogromne sukcesy sportowe, takie, jak 12 zwycięstw w rajdzie Dakar czy 5 tytułów mistrzowskich w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Te sukcesy znajdują odzwierciedlenie w samochodach, oferowanych klientom – nie bez przyczyny Mitsubishi Motors określane jest mianem eksperta w dziedzinie konstrukcji samochodów z napędem na 4 koła.

Pionierskie technologie
Innowacyjność i inżynierska precyzja konstruktorów poparta 50 latami doświadczeń z samochodami elektrycznymi pomogła Mitsubishi stworzyć pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła. Obecnie Mitsubishi Outlander PHEV jest najlepiej sprzedającym się pojazdem PHEV na świecie, trafiając już do 50 000 odbiorców w samej Europie.

Jubileuszowy rok Mitsubishi Motors w Polsce

„20-letnia historia MMC Car Poland odzwierciedla w pewien sposób historię ekonomicznych przemian i wielkiego postępu w rozwoju Polski od czasu tak ważnej dla tego kraju przemiany systemowej. 20 lat temu zaczynaliśmy z niewielką garstką pracowników i sprzedażą zaledwie jednego modelu Mitsubishi. Dziś zatrudniamy 56 osób a sieć autoryzowanych stacji Mitsubishi Motors liczy 42 placówki, z których wyjechało aż 80 000 samochodów. Łącznie w naszej sieci zatrudnionych jest ponad 1000 pracowników.” – podsumował Yasuyuki Oyama, prezes polskiego oddziału Mitsubishi Motors. „Chciałbym bardzo podziękować wszystkim matkom i ojcom tego sukcesu – naszym pracownikom, właścicielom, menadżerom i personelowi placówek dealerskich. Dziękuję Wam za ciężką pracę, zaangażowanie, kreatywność i przywiązanie do marki Mitsubishi. Liczę na kolejne lata znakomitej współpracy.” – dodał Oyama.

Gala 20-lecia firmy z udziałem Anny Cieślak i Macieja Stuhra
20-lecie firmy jest motywem przewodnim wszystkich imprez, organizowanych przez polski oddział Mitsubishi Motors w 2016 roku. Pierwszą z nich był Japoński Wieczór, zorganizowany wspólnie ze słynnym magazynem Harper’s Bazaar. Uroczystość uświetnili swą obecnością Anna Cieślak – ambasadorka Mitsubishi ASX i Maciej Stuhr ambasador Mitsubishi Outlander PHEV oraz wiele innych znanych postaci ze świata filmu i sztuki.

Imprezę z niezapomnianym koncertem Natalii Schroeder poprowadził Maciej Dowbor. Pokaz wiązania kimon i sztuki japońskiej kaligrafii, ceremonia parzenia herbaty czy ekspozycja tradycyjnych japońskich laleczek ohina-sama w połączeniu z japońską scenografią wprowadziły gości w klimat i zwyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejną okazją do spotkania z ambasadorami marki Mitsubishi – Maciejem Stuhrem i Anną Cieślak – będzie wystawa Poznań Motor Show, która rozpocznie się 31 marca i potrwa do 3 kwietnia bieżącego roku.

Zdjęcia: Mitsubishi