MotoNews.pl

Fiat 124 Spider – powrót legendy

03 marca 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat-124-Spider 6

Na targach motoryzacyjnych w Genewie został zaprezentowany nowy Fiat 124 Spider. Stawiając na typowo włoski styl i osiągi wpisuje się on w tradycję swojego legendarnego protoplasty. Model uznawany jest przez producenta za hołd dla kultowego już dzisiaj samochodu, który został wprowadzony na rynek prawie 50 lat temu.

Projektanci z Centrum Stylu Fiata stworzyli samochód będący nową interpretacją swojego poprzednika. Jego linia nadwozia jest zdecydowana, a dwa lekkie wybrzuszenia nad silnikiem  mają podkreślać jego moc.

Na rynku europejskim samochód będzie wyposażony w czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,4 litra z technologią MultiAir. Generuje on moc na poziomie 140 KM i moment obrotowy równy 240 Nm. Napęd przekazywany jest za pomocą sześciostopniowej skrzyni biegów. Jego osiągi również są godne uwagi: samochód przyspiesza do 100 km/h w 7,5 s i może osiągnąć prędkość 215 km/h.

Przewidziane wersje wyposażenia to „124 Spider” i „Lusso”. W standardzie przewidziano 4 poduszki powietrzne, klimatyzację manualną, radio MP3 z wejściem USB i czterema głośnikami, skórzaną kierownicę, tempomat, 16” felgi aluminiowe, system uruchamiania przyciskiem.

Wersja „Lusso” została dodatkowo wzbogacona o elementy: 17” felgi aluminiowe, skórzane fotele, deskę rozdzielczą z przeszyciami, podwójną końcówkę wydechu, reflektory przeciwmgielne i automatyczną klimatyzację.

W obydwu wersjach wyposażenia, na zamówienie, dostępny jest system rozrywki zawierający 7-calowy wyświetlacz dotykowy, cyfrowe radio plus FM/AM, czytnik MP3, dwa porty USB, wejście AUX, sześć głośników, połączenie Bluetooth, kamerę cofania i nawigację 3D.

Zdjęcia: Fiat