MotoNews.pl

Renault otwiera zamówienia na Talismana w wersji Grandtour

11 kwietnia 2016

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Renault-Talisman-Grandtour 6

Renault otwiera dziś zamówienia na model Talisman Grandtour – duże kombi można zamówić w cenie już od 96 900 zł w wersji Life z silnikiem Energy dCi 110. Samochód ten wyposażony jest w te same innowacyjne technologie co wersja sedan. Niezwykłą przyjemność prowadzenia zapewnia połączenie systemu 4 kół skrętnych 4CONTROL z systemem Electronic Damper Control (elektrycznie regulowana siła tłumienia amortyzatorów), sterowane za pomocą systemu MULTI-SENSE, umożliwiającego personalizację doznań z jazdy. Renault TALISMAN Grandtour znajdzie się w polskich salonach sprzedaży w czerwcu, już od dziś klienci mogą składać zamówienia na ten model.

Ceny Renault Talisman Grandtour

Zgodnie z zapowiedzią, wersja Grandtour będzie kosztować 4 000 zł więcej w stosunku do wersji sedan. Ceny zaczynają się już od 96 900 zł.

Rocznie w Europie sprzedaje się ponad milion samochodów z segmentu D (wersji sedan, hatchback i kombi). Kombi stanowią ponad 50% łącznej sprzedaży. Renault Talisman Grandtour posiada wszystkie zalety sedana, uzupełnione o dynamiczną stylistykę i praktyczne rozwiązania wersji kombi.

Wymiary

Wymiary są niemal identyczne jak w sedanie (4,86 m długości, 1,87 m szerokości i 1,46 m wysokości oraz rozstaw osi 2,81 m). Renault Talisman Grandtour posiada również te same dynamiczne proporcje, smukłą sylwetkę i wysoki dolny pas nadwozia. Relingi dachowe z polerowanego aluminium podkreślają linię dachu przedłużoną dodatkowo długim spojlerem. Kształt tylnych słupków i chromowane obramowanie bocznych szyb wzmacniają wrażenie wysmukłości i finezji linii. Kąt pochylenia tylnej szyby daje efekt dynamiki, a jednocześnie pozwala zwiększyć pojemność bagażnika.

Prostszy załadunek bagaży

Dostęp do bagażnika jest wyjątkowo łatwy dzięki progowi umieszczonemu na wysokości 571 mm i dużej szerokości otworu bagażnika, wynoszącej 1 074 mm. Podobnie jak w sedanie klapa może być wyposażona w siłowniki zapewniające bezdotykowe otwieranie bagażnika. Tylna kanapa jest dzielona w układzie 1/3-2/3, a system Easy Break umożliwia łatwe jej złożenie od strony bagażnika dzięki dwóm dźwigniom. System elektrycznego i bezdotykowego otwierania klapy można aktywować przesunięciem stopy pod tylnym zderzakiem. Niewymagający użycia rąk system bardzo ułatwia załadunek.

Bagażnik Talismana Grandtour ma pojemność 572 dm3 (wg normy VDA) do przesłony bagażnika. Długość bagażnika wynosi 1 116 mm. Po złożeniu tylnej kanapy uzyskujemy długość załadunku 2 010 mm, co przekłada się na pojemność bliską 1 700 dm3 (wg normy VDA).

Zdjęcia: Renault