MotoNews.pl

Marka DS elektryzuje Paryż

20 kwietnia 2016

Marka, model | , ,
DS-Parada-Paryz 1

Na moment przed ePrix Paryża – wyścigiem Formuły E na trasie wokół Hotel des Invalides – marka DS organizuje własny show, połączony z wyjątkową paradą ulicami stolicy Francji. Gwiazdą tego wydarzenia będzie DSV-01 – bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym, wystawiany przez zespół DS VIRGIN RACING w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Formuły E FIA. Samochodem tym pojedzie Jean-Eric Vergne, kierowca zespołu. Oprócz niego na specjalnie wytyczonej trasie w sercu Paryża pojawi się elektryczny DS E-TENSE. Ten nietypowy pojazd, będący najnowszym dziełem marki DS, wyposażony jest w napęd elektryczny o wysokiej wydajności, który wskazuje kierunki przyszłego rozwoju marki.

Zarówno paryżan, jak i przebywających w mieście turystów marka zaprasza do oglądania parady. Rozpocznie się ona dziś 20 kwietnia 2016 r., o godzinie 11:00, przed hotelem Park Hyatt Paris-Vendome. Zakończenie przewidziane jest na godz. 13:00 przed siedzibą DS WORLD PARIS, przy rue Francois 1er nr 33.

DSV-01 – bolid wyścigowy Formuły E w barwach zespołu DS Virgin Racing

Po swej oficjalnej premierze podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie we wrześniu 2015 r. DSV-01, jednomiejscowy samochód wyścigowy o napędzie całkowicie elektrycznym, wystawiany przez zespół DS VIRGIN RACING, objechał cały świat w ramach cyklu Wyścigowych Mistrzostw Świata Formuły E FIA. Wystąpił na torach wyścigowych na różnych kontynentach, od Azji po Amerykę Łacińską, a także w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Tym razem będziemy go oglądać się w Paryżu, gdzie w sobotę 23 kwietnia 2016 r. na torze ulicznym wytyczonym wokół Hotel des Invalides odbędzie się kolejny wyścig z cyklu ePrix – z racji tak nietypowego miejsca wyznaczający istotną datę w kronice sportu samochodowego.

DSV-01 jest efektem współpracy partnerskiej pomiędzy Virgin Racing i marką DS. Marka prowadziła prace rozwojowe nad tym pojazdem, korzystając z doświadczenia swojego działu sportów motorowych
DS Performance, którym kieruje Xavier Mestelan Pinon. Inżynierowie marki skonstruowali układ napędowy (silnik elektryczny, skrzynię biegów i sterownik napędu), także układ chłodzenia, tylne zawieszenie i przekładnię główną. Dział DS Performance, będący więcej niż tylko laboratorium badawczo-rozwojowym, jest organizacją, która w pełni prezentuje kompetencje techniczne i awangardowe podejście marki DS.

DS E-TENSE – napęd elektryczny i wysokie osiągi

DS E-TENSE, przedstawiony w marcu bieżącego roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie, jest najnowszym dziełem marki DS. DS E-TENSE łączy w sobie wysokiej klasy rzemiosło, godne czołowych francuskich marek luksusowych, z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Jest samochodem jedynym w swoim rodzaju, w kategorii zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i wrażeń z jazdy: stanowi połączenie luksusu, najnowocześniejszej techniki i zaawansowanych osiągów. Ten awangardowy pojazd, odzwierciedlający wizję marki w kategorii zarówno techniki, jak i stylu, wskazuje kierunki przyszłego rozwoju elektrycznych układów napędowych zdolnych zapewniać wyjątkowe osiągi.

Charakter tego najnowszego modelu marki DS określić można kilkoma liczbami: moment obrotowy 516 Nm wyzwalany w ciszy, moc 408 KM, zerowa emisja gazów cieplarnianych, długość 4,72 m przy wysokości tylko 1,29 m. Słowem, samochód zupełnie wyjątkowy, łączący nowoczesne technologie z wyrafinowaniem. DS E-TENSE zadebiutuje w Paryżu – mieście, w którym marka DS narodziła się i ma swoją siedzibę.

Środa 20 kwietnia – specjalna parada ulicami Paryża

Na swoją pierwszą wycieczkę ulicami stolicy Francji DSV-01 i DS E-TENSE wyruszą koło Placu Vendome, sprzed hotelu Park Hyatt Paris-Vendome. Wyjątkowa trasa poprowadzi przed samo serce miasta, koło Opery i Luwru, a następnie lewym brzegiem Sekwany pod Wieżę Eiffla. Stamtąd obydwa samochody przejadą prawym nabrzeżem Sekwany, mijając Grand Palais, i zakończą swój objazd przed siedzibą DS WORLD PARIS – flagowego salonu marki przy rue Francois 1er 33.

DS-Parada-Paryz

Aby zapewnić publiczności możliwość bliższego obejrzenia samochodów, na trasie zaplanowane są dwa postoje – pierwszy przed Piramidą Luwru, drugi na Trocadero. Przystanki te będą również doskonałą okazją do spotkania Jeana-Erica Vergne’a, siedzącego za kierownicą DSV-01. Jeden z dwóch kierowców zespołu DS VIRGIN RACING, obecnie rywalizujący w serii mistrzostw świata Formuły E FIA, Jean-Eric Vergne z Francji podchodzi z wielkim entuzjazmem do zbliżającego się wyścigu o ePrix Paryża.

DSV-01, DS E-TENSE i Jean-Eric Vergne, gwiazdy tego dnia, eskortowane będą przez grupę Citroenów DS 5. Ten flagowy model w gamie marki DS, przedstawiony w czerwcu 2015 r. był pierwszym samochodem prezentującym nowy, charakterystyczny dla DS wygląd przedniej części nadwozia. Awangardowy styl, dynamiczny komfort jazdy, wyrafinowanie, znakomita jakość detalu i szereg bardzo zaawansowanych rozwiązań technicznych sprawiają, że DS 5 posiada wszystkie atrybuty bieżących i przyszłych modeli DS.

Publiczność będzie miała możliwość poznawania marki DS i jej modeli oraz oglądania nowego DSV-01 do 22 kwietnia w siedzibie DS WORLD PARIS. Wszystkich chętnych, pragnących obejrzeć DSV-01 i DS E-TENSE oraz zapoznać się bliżej z zespołem DS VIRGIN RACING, producent zaprasza w sobotę 23 kwietnia 2016 r. do przybycia na wyścig o ePrix Paryża wokół Hotel des Invalides.

Zdjęcia: Citroen