MotoNews.pl

Renault uruchomi produkcję modelu Kwid w Brazylii

23 maja 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Renault-Group Brasil

Nowy model, zbudowany na platformie CMF-A, będzie produkowany w Brazylii na terenie kompleksu przemysłowego Renault im. Ayrtona Senny w Kurytybie. Dostosowaniem auta do wymogów lokalnego rynku zajęło się centrum techniczne Renault Technology Americas (RTA) oraz specjaliści z Renault Design America Latina (RDLA).

Renault Kwid będzie montowany w Brazylii, w kompleksie im. Ayrtona Senny w São José dos Pinhais (stan Paraná). Adaptację modelu Kwid wykonało działające na terenie kompleksu centrum Renault Technology Americas (RTA), jedno z siedmiu centrów technicznych Grupy na świecie.

Nad adaptacją Kwida pracowali również specjaliści z Renault Design America Latina (RDLA), jednego z pięciu strategicznych centrów projektowych Renault z siedzibą w Sao Paulo. Oba zespoły pracowały nad designem nadwozia i wnętrza auta.

Inauguracja kompleksu im. Ayrtona Senny odbyła się w 1998 roku, w rok po utworzeniu Renault do Brasil, brazylijskiej spółki zależnej Grupy Renault. Na terenie kompleksu w Kurytybie zlokalizowane są trzy zakłady Renault:

  • zakład produkcyjny samochodów osobowych (nadwozia i montaż)
  • fabryka silników – Mecanica Mercosul – uruchomiona w 1999 roku
  • zakład produkcyjny lekkich samochodów dostawczych, uruchomiony w 2000 roku i eksploatowany wspólnie z Nissanem w ramach Aliansu.

Działalność kompleksu w Kurytybie obejmuje tłoczenie blach, montaż karoserii, lakierowanie i montaż samochodów przed ich dystrybucją w sieci Renault.

Na dwóch liniach produkcyjnych kompleksu produkowane są głównie następujące modele: Logan, Sandero, Duster, Duster Oroch i Master.

Zdjęcia: Renault