MotoNews.pl

Seat ogłasza ceny swojego pierwszego SUVa

24 maja 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model |
2016 05 17 ateca

Seat Ateca szturmem wchodzi na polski rynek. Hiszpański producent ogłasza właśnie ceny pierwszego SUVa, który oferuje użytkownikom wszystkie rozwiązania technologiczne, jakie znaleźć można w segmencie. Ceny wersji Reference, z silnikiem 1.0 TSI Start & Stop Ecomotive 115 KM i manualną skrzynią biegów rozpoczynają się od 77 100 PLN. Co więcej, kierowcy preferujący silniki wysokoprężne będą mogli wybierać swoje auto w cenie już od 85 500 PLN, co czyni Seata Ateca najbardziej dostępnym cenowo dieslem na rynku. Bardziej rozbudowane wersje dostępne będą od 90 400 PLN (Style) i 106 800 PLN (Xcellence). Wersja Xcellence debiutuje razem z modelem Ateca – to pierwszy w historii Seata tak bogaty wariant wyposażenia.

Przełomowy dla marki pierwszy SUV może pochwalić się również największą ilością wersji silnikowych w segmencie – w ofercie znajdzie się 5 jednostek benzynowych i 5 wysokoprężnych. Wersja 1.0 generuje 115 KM, najmocniejsza zaś – turbodoładowany diesel 2.0 z automatyczną 7 biegową skrzynią biegów DSG – aż 190 KM.

Seat udostępni również największą liczbę wersji silnikowych dla kierowców pragnących połączyć skrzynię DSG z napędem na cztery koła 4Drive. Klienci będą mogli nabyć Seata Ateca ze skrzynią DSG i napędem 4Drive już od 113 000 PLN. Seat Ateca to przełomowy model w historii marki i silne wejście hiszpańskiego producenta w kategorię SUVów.

Seat Ateca to przełomowy model w historii marki i silne wejście Seata w kategorię SUVów. Ilość konfiguracji, jaką proponujemy, sprawia, że polski klient otrzyma jeden z najbardziej atrakcyjnych i najlepiej wyposażonych SUVów na rynku. Nowy Seat może poszczycić się najszerszą na rynku gamą wyposażenia opcjonalnego, co czyni z niego auto kompletne, a jednocześnie dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR Seat.

Atrakcyjność Seata Ateca tkwi nie tylko w mocy silników, ale również nowoczesnej technologii, która sprawia, że codzienna jazda staje się jeszcze przyjemniejsza. Seat Ateca oferuje serię udogodnień, takich jak m.in. elektrycznie i bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika z systemem KESSY, funkcję Driving Experience pozwalającą na dopasowanie zachowania auta do stylu jazdy czy system monitorowania martwego pola z funkcją wspomagania wyjazdu z miejsca parkingowego. Dostępne będą również systemy asystenta parkowania czy pasa ruchu. Ponadto Seat Ateca jako jedyny SUV w segmencie oferuje światła typu Full LED już w wersji Style.

Także lista wyposażenia opcjonalnego jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, system rozpoznawania zmęczenia, tempomat, siedem poduszek powietrznych, rozbudowany system multimedialny czy system kamer 360°, który ułatwia parkowanie dzięki uzyskaniu obrazu auta nie tylko z boku, ale także z góry.

Sat Ateca to idealne połączenie dynamiki, designu i najnowszej technologii, w atrakcyjnej cenie, które sprawi, że każda jazda stanie się niezwykłym przeżyciem i dostarczy kierowcom jeszcze więcej radości.

Zdjęcia: Seat