MotoNews.pl

Polska premiera Seata Ateca na poznańskim Motor Show – rekord pobity!

07 kwietnia 2016

Marka, model | ,
Seat-Ateca-PMS-2016 1

Tegoroczna edycja poznańskiego Motor Show, która była miejscem polskiego debiutu nowego Seata Ateca, przyciągnęła rekordową liczbę odwiedzających. W trakcie czterech dni trwania imprezy stoisko hiszpańskiego producenta odwiedziło przeszło 130 tysięcy osób! To najlepszy wynik w 95-letniej historii Międzynarodowych Targów Poznańskich i dobry znak dla nowego SUVa od Seata, który trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Seat Ateca to pierwszy SUV z portfolio marki, który ma się stać jej trzecim filarem (obok Leona i Ibizy) i przyczynić się do kolejnego, globalnego sukcesu marki. Patrząc na wyniki odwiedzin na stoisku Seata podczas ostatniego Poznań Motor Show, którego główną gwiazdą była właśnie Ateca, producent może być spokojny o wyniki sprzedaży tego modelu.

Seata Ateca zobaczyło dokładnie 133 tysiące osób – więcej niż kiedykolwiek w historii targów.

4000 kilometrów drogi do sukcesu

Seat Ateca przebył długą drogę, by po raz pierwszy móc zostać zaprezentowanym polskim miłośnikom motoryzacji. W jedną i drugą stronę pokonał ponad 4000 kilometrów, bo tyle dzieli Poznań od Barcelony, gdzie samochód powstał.

Seat Ateca to kwintesencja Hiszpanii, ale i całego segmentu SUVów, uchwycona w jednym modelu – mówi Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR SEAT. – Chcieliśmy, aby nasz całkowicie wszechstronny SUV zadebiutował właśnie w Poznaniu. Ci, którzy byli na Motor Show przekonali się, że Ateca to samochód z prawdziwie „hiszpańskim duchem”. Przykuwa uwagę designem, ale i zaskakuje ilością technologii użytkowych, znajdujących się w jednym aucie.

Seat Ateca to dowód na dążenie marki do doskonałości. Tak wielu udogodnień i rozwiązań technologicznych nie ma żaden inny model w tym segmencie. Wszystkie funkcje znajdujące się w aucie sprawiają, że codzienna jazda staje się przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Obecni na Poznań Motor Show goście zwracali szczególną uwagę na elektrycznie i bezdotykowo otwierane drzwi bagażnika, pełne oświetlenie LED, schowek z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu oraz na asystenta parkowania.

Gwiazd na stoisku było więcej

Seat Ateca był główną gwiazdą stoiska Seata, ale nie jedyną. Na wszystkich odwiedzających Poznań Motor Show czekała silna reprezentacja Hiszpanii, w tym: stylowa Ibiza, przestronna Alhambra, która niezmiennie jest liderem sprzedaży w swojej kategorii, oraz kultowy Leon – wizytówka hiszpańskiego producenta.

Hitem okazała się wyścigowa wersja Leona, czyli Cup Racer. Należące do Gosi Rdest wyścigowe auto przyciągało rzesze fanów motosportu.

Zdjęcia: MotoNews.pl