MotoNews.pl

Infiniti Concept Vision w Grand Turismo Sport

25 maja 2016

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model |
Infiniti-Concept-Vision 2

Infiniti Concept Vision GT zostało pokazane podczas show z okazji wypuszczenia na rynek nowej gry Gran Turismo Sport. Wystawione wraz z siedmioma innymi pełnowymiarowymi konceptami – czyli podczas największego dotychczas pokazu aut GT concept vision – Infiniti prezentuje to, jak w przyszłości mógłby wyglądać model marki o najwyższych osiągach.

Samochód jest wynikiem ścisłej współpracy marki z twórcami Gran Turismo, gry wyścigowej sprzedanej na świecie przez Polyphony Digital Inc. w ponad 72 milionach kopii. Infiniti Concept Vision będzie jednym z bohaterów nowej gry – Gran Turismo Sport, która zostanie wypuszczona na rynek w listopadzie.

Infiniti Concept Vision Gran Turismo to projekt, który został zainicjowany w ramach konkursu Infiniti Design, mającego na celu zaprojektowanie rasowego samochodu Infiniti GT. Zwycięski model, który powstał w oparciu o koncepcję przedstawioną przez zespół Infiniti Design z Pekinu, można określić mianem „piękny i bestia”, gdyż charakteryzuje go moc w odważnym i zmysłowym kształcie.

Proces projektowania Infiniti Concept Vision Gran Turismo był czterostopniowy. Zaczął się odręcznym szkicowaniem, następnie został przeniesiony do świata cyfrowego, po czym znów dopracowywany był ręcznie, by ostatecznie formę przybrać znów w środowisku cyfrowym.

Tworzenie Infiniti Concept Vision, to jednak coś więcej niż zwykłe ćwiczenie projektowania. Złożyły się nań szczegółowe badania i obliczenia dotyczące aspektów technicznych, takich jak aerodynamika i osiągi silnika. Przesunięcie środka ciężkości do tyłu (rozkład mas wynosi 45:55), w połączeniu z tylną osią skrętną będzie źródłem najprawdziwszej frajdy dla lubiących dynamiczną jazdę kierowców.

Znakomite właściwości aerodynamiczne osiągnięto bez zaburzania stylistyki konceptu, dzięki dopracowaniu systemu przepływu strumienia powietrza pod podłogą, przednim i tylnym dyfuzorom oraz unikalnie ukształtowanemu tylnemu spojlerowi.

Zdjęcia: Infiniti