MotoNews.pl

LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS: sztuka inżynierii u designu w 2704 elementach

06 czerwca 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
LEGO Technic Porsche-911GT3RS

W czerwcu kolekcja LEGO Technic wzbogaciła się o nowy zestaw – Porsche 911 GT RS, jeden z ostatnich modeli z legendarnej rodziny 911. Został stworzony w najdrobniejszych szczegółach w oparciu o projekt prawdziwego samochodu i w ścisłej współpracy z Porsche AG. Ten ekskluzywny
i wyjątkowy model sportowy w wersji LEGO jest już dostępny na stronie www.shop.LEGO.com.

Jak wszystkie prawdziwe sportowe auta ze znaczkiem Porsche na masce, także model 911 GT3 RS w wersji LEGO Technic łączy sztukę designu z osiągnieciami inżynierii samochodowej. Nawiązując do oryginalnej kolorystyki marki – lava orange, zabawka ma charakterystyczne nadwozie w błyszczącym, jasnopomarańczowym kolorze. Zestaw składający się z 2 704 elementów zachwyca gładkimi, aerodynamicznymi liniami i regulowanym tylnym spojlerem. Wrażenie robi detaliczne odwzorowanie cech prawdziwego modelu Porsche 911 GT3 RS i dołączone akcesoria, a nawet samo opakowanie, w którym fani LEGO i Porsche znajdą książkę kolekcjonera z informacjami o procesie projektowania tego kultowego modelu. Co więcej, aby dać lepsze wyobrażenie o montażu prawdziwego samochodu, elementy składające się na różne podzespoły, po raz pierwszy zapakowano w osobne pudełka wraz ze szczegółowymi instrukcjami.

LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS – połączenie sztuki designu i funkcjonalności

Ferry Porsche mówił, że radość z jazdy to nie zasługa komfortu, a wręcz przeciwnie. Dlatego LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS wiernie odtwarza surowe cechy modelu, znane ze wspaniałego pierwowzoru. Realistyczne detale w pełni oddają jego wyścigową tożsamość i charakter: oryginalna, pochyła linia nadwozia, duże otwory wlotu powietrza z przodu, forma dachu i tylnej klapy, unikatowe otwory wylotowe powietrza, wnęki na przednie koła w zderzakach z lekkiego włókna węglowego, czy tylne błotniki.

Również techniczne aspekty modelu LEGO odzwierciedlają osiągi i sportowy charakter oryginału. Wyjątkową cechą jest w pełni funkcjonalna dwusprzęgłowa, 4-biegowa skrzynia i dźwignia zmiany biegów przy kierownicy. Wszystkich fanów LEGO Technic i marki Porsche zachwyci z pewnością możliwość zbudowania, a następnie zabawy sześciocylindrowym silnikiem bokser z ruchomymi tłokami pod tylną pokrywą.

Projektanci LEGO zadbali także o szczegóły wnętrza, odwzorowujące detale oryginału. W łatwo dostępnej kabinie wiernie odtworzyli deskę rozdzielczą, kierownicę z dźwignią zmiany biegów, fotele wyścigowe i schowek skrywający unikatowy numer seryjny. Przy jego użyciu można uzyskać dostęp do dodatkowych treści pod adresem www.lego.com/technic.

LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS to model w skali 1:8 o wymiarach: 17 cm wysokości, 57 cm długości i 25 cm szerokości. Jest przeznaczony dla mistrzów budowania powyżej 16. roku życia.
Model, oprócz wspomnianych wyżej cech, zawiera również:

  • Drzwi i maskę
  • Bagażnik z kasetą
  • Oryginalne naklejki do wiernego wykończenia modelu
  • Felgi ze znaczkiem RS oryginalnego projektu

Zestaw LEGO Technic Porsche 911 GT3 RS (nr katalogowy 42056) jest dostępny od czerwca w rekomendowanej cenie 1350,00 PLN.

Zdjęcia: Porsche