MotoNews.pl

Samochody elektryczne Renault w Eden Project

28 czerwca 2016

renault-evs-eden-project 4

Napędzane wyłącznie energią elektryczną innowacyjne samochody Renault staną się nieodłącznym elementem krajobrazu Eden Project, dzięki czemu wzmocnią wieloletnią współpracę czołowego producenta pojazdów elektrycznych w Europie ze słynnym na całym świecie kompleksem botanicznym.

Po serii udanych prób z udziałem gamy pojazdów Renault o napędzie elektrycznym, świadczących o zaangażowaniu firmy na rzecz ochrony środowiska, Eden postanowił wprowadzić osiemnaście samochodów elektrycznych francuskiego producenta do użytku na terenie zlokalizowanych w Kornwalii ogrodów botanicznych.

Renault jest dla Eden Project wymarzonym partnerem w dziedzinie transportu samochodowego, ponieważ od lat znajduje się w awangardzie rozwoju technologii pojazdów zasilanych energią elektryczną. Marka pragnie zapewnić szerokim rzeszom użytkowników dostęp do tanich i przyjaznych dla środowiska samochodów. Wprowadzenie ekologicznych samochodów Renault w Eden Project następuje w wyjątkowo odpowiednim momencie – instytucja ta zamierza poświęcić więcej uwagi informowaniu i edukowaniu zwiedzających na temat korzystnego wpływu samochodów elektrycznych na ograniczanie emisji gazów cieplarnianych.

Flota pojazdów Renault, które będą wykorzystywane przez zespół Eden zarówno na terenie parku jak i poza nim w działaniach promocyjnych, obejmuje pełną gamę samochodów Renault Z.E., w tym Twizy, ZOE (samochód segmentu B), Kangoo Z.E. w wersjach dwu- i pięciomiejscowej.

Renault będzie również widoczne w Eden na interaktywnej wystawie samochodów elektrycznych w budynku Core, który stanowi centrum wystawowe, naukowe i edukacyjne. Wystawa prezentowana podczas wakacji szkolnych od 23 lipca do 4 września ma angażować zwiedzających oraz uświadamiać im korzyści środowiskowe oraz sposób działania pojazdów elektrycznych.

Samochody elektryczne Renault nie emitują spalin i działają niemalże bezszelestnie, dzięki czemu stanowią idealny wybór dla Eden. Ich zastosowanie pomoże w zachowaniu pięknego i spokojnego krajobrazu ogrodu oraz atmosfery powrotu do natury, oferując jednocześnie pracownikom elastyczność oraz wszechstronność zastosowań wymaganych w prowadzeniu tej niezwykle złożonej, obleganej przez zwiedzających instytucji.

Wąski rozstaw osi i kompaktowe wymiary Renault Twizy sprawiają, że auto to będzie się doskonale sprawdzać, jeżdżąc po sieci ścieżek Eden. Można z niego nawet korzystać wewnątrz kopuł biomów z kontrolowaną atmosferą lasu deszczowego oraz roślinności śródziemnomorskiej. Pracownicy Eden będą korzystać z Renault Twizy na terenie całego ogrodu.

Dwa z trzech pojazdów Renault ZOE będą używane do obsługi gości – nagradzana konstrukcja tego pięciodrzwiowego hatchbacka doskonale nadaje się do przewozu osób mających kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Trzynaście sztuk Kangoo Z.E. – cztery w wersji pięciomiejscowej oraz dziewięć w wersji dwumiejscowej – będzie stosowanych na terenie całego parku przez zespoły konserwatorów, ogrodników, ochrony, planowania i zaopatrzenia.

Wraz z dostawą cieszących się rosnącą popularnością pojazdów elektrycznych Renault stał się Oficjalnym Partnerem Sesji Eden – serii plenerowych imprez muzycznych, podczas których najlepsze na świecie zespoły występują na tle słynnych kopuł.

James Boyer, dyrektor marketingu Grupy Renault w Wielkiej Brytanii: „Partnerstwo z Eden Project to fantastyczny wyraz uznania dla naszej pasji konstruowania samochodów elektrycznych inspirowanych naturą. Rewolucyjne pojazdy elektryczne Renault doskonale pasują do Eden, ich prosta, ergonomiczna konstrukcja zapewni przyjemność bezszelestnej i swobodnej jazdy, ukazując bogactwo zalet tego rodzaju napędu tysiącom odwiedzających to miejsce. Dzięki łatwości ładowania akumulatorów i oszczędności użytkowania będą odgrywać kluczową rolę w codziennym prowadzeniu Eden Project.

Nasze pojazdy zapewniają również doskonałe doświadczenia wynikające z posiadania pojazdu elektrycznego dostępnego szerokiej rzeszy nabywców – ZOE zostało uznane przez czasopismo What Car? za „najlepszy samochód elektryczny w cenie poniżej 20 000 funtów” w ostatnich trzech latach, a w ankiecie Driver Power portalu Auto Express w 2016 r. za „najlepszy samochód w segmencie pojazdów B i zajął drugie miejsce ogółem wśród 150 samochodów”.

Rita Broe, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Eden Project, powiedziała: „Niezmiernie cieszymy się z zacieśnienia współpracy z Renault i możliwości prezentowania pięknej floty pojazdów elektrycznych w Eden. Jesteśmy niezmiennie zainteresowani promocją zalet pojazdów elektrycznych w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. Eksploatacja pojazdów Renault na naszym terenie oraz prezentacja interaktywnej wystawy elektrycznych samochodów tej firmy w szczycie wakacyjnego sezonu pomoże w informowaniu i edukowaniu w przystępny sposób setek tysięcy naszych gości o korzyściach płynących z posiadania auta elektrycznego. Naszych gości niezmiernie zainteresowało pojawienie się tych pojazdów – szczególnie Twizy robią na nich ogromne wrażenie!”.

Ben Fletcher, menedżer ds. pojazdów elektrycznych w Grupie Renault w Wielkiej Brytanii dodaje: „Dzięki gamie samochodów Renault Z.E. obejmującej różnorodne modele, Eden Project będzie czerpać korzyści z posiadania pojazdów elektrycznych odpowiadających większości wymagań centrum. Poza zaletami środowiskowymi, niezwykle atrakcyjne koszty eksploatacji pojazdów przyczynią się do obniżenia kosztów operacyjnych parku, a elastyczne opcje ładowania akumulatorów oraz łatwość użytkowania świadczą o ich niezwykle praktycznym charakterze”.

W 2015 r. dzięki modelowi ZOE, Renault był europejskim liderem na rynku pojazdów elektrycznych, podczas gdy Kangoo Van Z.E. zapewniło koncernowi pierwsze miejsce w Europie w segmencie pojazdów użytkowych. Łączna ich sprzedaż (wraz z Twizy) wyniosła 23 086 egzemplarzy. ZOE jest drugim najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Wielkiej Brytanii, jednym na każde pięć egzemplarzy sprzedanych. Do tej pory Renault sprzedał na całym świecie ponad 94 000 pojazdów elektrycznych.

Zdjęcia: Renault