MotoNews.pl

Nowy Peugeot Expert debiutuje na polskim rynku

29 lipca 2016

Kategoria | Auto firmowe  Premiery
Marka, model | ,
peugeot expert 1603kl002 jpg

Nowy Peugeot Expert wpisuje się w proces odświeżenia oferty marki. Umacnia także jej pozycję na rynku samochodów dostawczych. Nowa stylistyka nadaje Peugeot Expertowi zdecydowany, atrakcyjny wygląd, podkreślający jego solidną i nowoczesną konstrukcję.

Nowa platforma

Model opracowany na zupełnie nowej płycie posiada wszystkie zalety modułowej platformy EMP2. To: kompaktowe wymiary, niska masa, wydajne silniki o emisji zaczynającej się na poziomie 133 g CO2/km i wysokaą jakość. Po raz pierwszy w tym segmencie w ofercie pojawiają się nowe elementy wyposażenia, takie jak: bezdotykowo otwierane przesuwne drzwi boczne, pakiet Moduwork umożliwiający zmianę konfiguracji kabiny, Active Safety Brake, pakiet VisioPark 1 z kamerą cofania z funkcją Top Rear Vision, czy nawigacja 3D z modułem łączności sieciowej.

Nowy Peugeot Expert – pojemny dostawczak

Nowy Peugeot Expert ma maksymalną ładowność 1400 kg i jest dostępny w trzech długościach – od 4,6 m do 5,3 m, w tym po raz pierwszy w wersji Compact. Nowy furgon Peugeot Expert, którego wysokość nie przekracza 1,9 m, znakomicie sprawdzi się w miejskich warunkach. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowy model uzyskał najwyższą ocenę: pięć gwiazdek w testach Euro NCAP. Nowy Peugeot Expert pod każdym względem wyprzedza inne samochody o jedną generację!

Zbudowany na nowej platformie modułowej EMP2 Peugeot Expert powstał z myślą o potrzebach klientów biznesowych, oczekujących niezwykle sprawnych i ekonomicznych pojazdów. Nowy furgon Peugeot łączy kompaktowe wymiary zewnętrzne z maksymalną pojemnością, która jest ważnym kryterium w tym segmencie.

Zdjęcia: Peugeot