MotoNews.pl

Honda Civic X generacji zadebiutuje w Paryżu

13 września 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
77758 2017 honda civic

Podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego Paris Motor Show 2016, japoński producent pokaże model Honda Civic X generacji w wariancie hatchback. To kolejny krok firmy w europejskiej ofensywie produktowej.

Światowa premiera modelu Honda Civic X generacji w wersji Hatchback

Honda Civic Hatchback – w wersji przystosowanej do potrzeb klientów europejskich – będzie świętować swoją światową premierę w Paryżu. We francuskiej stolicy zaprezentowane zostanie nadwozie i wnętrze auta przeznaczonego do seryjnej produkcji. Model ten produkowany jest w Swindon w Wielkiej Brytanii. Wejdzie do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku.

Civic jest najlepiej sprzedającym się samochodem Hondy na świecie, a model dziesiątej generacji jest najbardziej zaawansowaną nową konstrukcją tej marki.

Na stoisku Hondy pojawi się Civic w wersji czterodrzwiowej, która powstaje w należącej do Hondy fabryce w Gebze w Turcji. Auto charakteryzuje się eleganckim nadwoziem i nowoczesnym wnętrzem. Będzie ono oferowane na rynkach Europy kontynentalnej również na początku 2017 roku.

Jazz Spotlight Edition

Podczas salonu Paris Motor Show zadebiutuje model Jazz Spotlight Edition, będący ewolucją konceptu Honda Jazz Keenlight, pokazanego podczas tegorocznych targów w Genewie.

77757_honda_jazz_spotlight

Wersja Spotlight Edition wyróżnia się licznymi elementami stylizacyjnymi, które mają trafić w gusta klientów śledzących trendy modowe. Wśród nich znalazły się brązowe dekoracje osłony chłodnicy, ozdobne nakładki lusterek zewnętrznych, specjalne naklejki, unikatowe, 15-calowe obręcze aluminiowe, dekoracje tylnego pasa nadwozia, a także specjalne wykończenia kierownicy i konsoli centralnej.

 

Konferencja prasowa Hondy odbędzie się o godzinie 14:30 na stoisku Hondy nr 102.

Zdjęcia: Honda