MotoNews.pl

Nowy Peugeot 3008 DKR wystartuje w Rajdzie Dakar 2017

15 września 2016

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
fd 160707 new peugeot 3008 dkr 0012

Marka Peugeot rozpocznie sezon 2017 umocniona zwycięstwami w Rajdzie Dakar w styczniu tego roku (w Ameryce Południowej) oraz w Rajdzie Jedwabnego Szlaku podczas tego lata (Rosja, Kazachstan i Chiny). Po Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu rozpocznie się sprzedaż nowego SUV-a Peugeot 3008. Na bazie tego modelu Peugeot Sport opracował we współpracy z centrum stylu marki model Peugeot 3008 DKR. To nowa, rajdowa maszyna – prawdziwa bestia, o jeszcze bardziej rasowej linii i jeszcze wyższych osiągach.

Nowy Peugeot 3008 DKR zostanie udostępniony wszystkim czterem załogom Teamu Peugeot Total. Będą to te same załogi, co w zeszłym roku. Najbliższa edycja rajdu już teraz zapowiada się na bardzo wymagającą i ostrą.

Peugeot 3008 DKR – wyzwanie techniczne i marzenie projektanta

Nowy Peugeot 3008 DKR to ekstremalna wizja nowego SUV-a 3008. Eksponuje jego charakterystyczne elementy i atletyczne proporcje, rzucające się zwłaszcza w oczy, gdy patrzymy na samochód pod kątem z tyłu. Stylistyka nadwozia wersji rajdowej pozostaje wierna zawadiackiej linii SUV-a. Uwagę zwraca czarna górna część nadwozia nad mocarnymi nadkolami i chromowana listwa biegnąca wzdłuż linii dachu. Przód i tył obu wersji jest podobny jeśli chodzi o reflektory, grill i tylny pas z czerwonymi „pazurami” świateł.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, zespół Peugeot Sport skoncentrował się w swoich pracach głównie nad zawieszeniem, aby jeszcze bardziej poprawić zachowanie samochodu. Modyfikacje dotyczyły głównie amortyzatorów i geometrii kół. Kolejnymi elementami, nad którymi skupili się specjaliści były:  układ chłodzenia i masa pojazdu. Udało się ją utrzymać na tym samym poziomie, co w Peugeot 2008 DKR.  Do dobry wynik, bo w Peugeot 3008 DKR dodano jeszcze wzmocnienia konstrukcji oraz system klimatyzacji, który z pewnością spotka się z uznaniem kierowców i pilotów.

 

Zdjęcia: Peugeot