MotoNews.pl

Hybrydowa Toyota C-HR podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2016

14 września 2016

large prius plug-in hybrid

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu Toyota tradycyjnie stawia na użytkowe technologie. W stolicy Francji zadebiutuje przełomowy crossover – hybrydowa Toyota C-HR w ostatecznej wersji produkcyjnej, z najwyższej jakości wnętrzem. Europejski debiut będzie miał także nowy Prius Plug-in Hybrid. Miłośnicy samochodów przyszłości na pewno nie przejdą obojętnie obok wodorowej Toyoty FCV PLUS Concept.

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu (1-16 października) Toyota przedstawi swoją wizję nowoczesnej motoryzacji. Tradycyjnie położy nacisk na nowe technologie oraz innowacyjne napędy.

Toyota Prius Plug-In Hybrid

Podczas paryskich targów odbędzie się europejska premiera nowego Priusa Plug-in Hybrid. Druga generacja tej wyjątkowej hybrydy wyróżnia się niezwykłą wydajnością i dzięki nowej hybrydowej jednostce napędowej typu plug-in. Auto otrzymało unikalny design, odmienny od tradycyjnej wersji Priusa. Prius Plug-in Hybrid został zbudowany na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), która zapewnia mu doskonałe prowadzenie, nisko położony środek ciężkości i wysoką sztywność nadwozia.

Hybrydowa Toyota C-HR

Wielką popularnością wśród dziennikarzy i widzów będzie się z pewnością cieszył przełomowy crossover, hybrydowa Toyota C-HR. W Paryżu będzie można po raz pierwszy dokładnie obejrzeć jego wnętrze, zaprojektowane z wielką pieczołowitością w ramach ścisłej współpracy między zespołem projektantów a twórcami materiałów wykończeniowych, faktur, kolorów i oświetlenia. C-HR jest wyposażony w najnowocześniejszy na świecie napęd hybrydowy 4. generacji – ten sam, który napędza nowego Priusa.

Wodorowa Toyota FCV Plus

Po raz pierwszy w Europie zostanie również przedstawiony samochód koncepcyjny Toyota FCV PLUS. Został stworzony przez japońskiego producenta  do badań nad przyszłością pojazdów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. To niezwykle pomysłowy samochód, którego każde koło jest napędzane osobnym, zintegrowanym silnikiem elektrycznym. Silniki zasila energia z ogniw paliwowych. Pojazd stworzono z myślą o wodorowym społeczeństwie przyszłości, w którym samochód przekracza swoje tradycyjne funkcje środka transportu, mogąc w razie potrzeby pełnić rolę przydomowej elektrowni.

Toyota GAZOO Racing

Toyota zaprezentuje w Paryżu Toyota GAZOO Racing, zespół grupujący wszystkie przedsięwzięcia Toyoty z dziedziny sportów motorowych. Najważniejszym celem działania zespołu sportowego Toyoty jest przekazywanie i wdrażanie najnowszych technologii do produkcji seryjnej, tak by wspólnie budować i produkować coraz lepsze samochody.

 

Zdjęcia: Toyota