MotoNews.pl

Nowe BMW serii 3 Gran Turismo na salonie samochodowym w Paryżu

20 września 2016

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | , ,
p90220402 bmw-3-series-gran-tu

W dniach od 1 do 16 października na targach Mondial de l’Automobile w Paryżu BMW zaprezentuje jako premiery targowe nowe BMW serii 3 Gran Turismo oraz BMW i3 z bardziej pojemnym akumulatorem i o zwiększonym zasięgu. BMW Motorrad przedstawi jako premierę światową skuter elektryczny BMW C evolution. Model ten również ma bardziej pojemny akumulator i o zwiększony zasięg. Zadebiutuje tam także BMW Connected – nowy indywidualny asystent mobilności.

Nowe BMW serii 3 Gran Turismo

Premiera na targach: BMW prezentuje nowy model BMW serii 3 Gran Turismo. Samochód łączy elegancję coupe, przestronność luksusowej limuzyny oraz pojemność bagażnika kombi. Prezentuje się przy tym wyraźnie bardziej sportowo. Paleta silników obejmująca trzy jednostki benzynowe i pięć wysokoprężnych oferuje odczuwalnie większą moc przy niższym zużyciu paliwa. Wszystkie silniki benzynowe i czterocylindrowy silnik wysokoprężny w BMW 325d pojawią się w nowym modelu po raz pierwszy. Wewnątrz nowe BMW serii 3 Gran Turismo oferuje wysokiej jakości materiały, wywodzący się z klasy samochodów luksusowych nowy interfejs użytkownika systemu nawigacyjnego Professional oraz jeszcze lepszą integrację smartfonów. Nowe BMW serii 3 Gran Turismo w niecałe trzy lata zapewniło sobie mocną pozycję pośród aut klasy średniej. Największe rynki zbytu to Chiny, Niemcy i USA. Spora część nabywców to nowi klienci BMW.

BMW i3 (94 Ah): o 50% większy zasięg, opcja doposażenia, szybsze ładowanie i mocniejsze stacje ładowania BMW i Wallbox

Premiera na targach: najnowszy wariant BMW i3 oferuje o 50% większy zasięg. Większa gęstość energii ogniw litowo-jonowych zapewnia BMW i3 (94 Ah) pojemność 33 kWh. W cyklu pomiarowym NEDC daje to 300 km zamiast 190 km – nawet w codziennej eksploatacji przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych i korzystaniu z klimatyzacji lub ogrzewania możliwy jest zasięg do 200 km bez ładowania. Zasięg, parametry zużycia energii i jednocześnie typowe osiągi BMW sprawiają, że BMW i3 (94 Ah) wyznacza nowy standard w swoim segmencie.

Oprócz dodatkowych opcji wyposażenia BMW i oferuje również nowe, mocniejsze stacje ładowania Wallbox do przydomowych garaży. Samochody z akumulatorami pierwszej generacji będzie można wyposażyć w akumulator nowego typu w ramach programu doposażeniowego. Oferowane od trzech lat BMW i3 z akumulatorem o pojemności 60 Ah nadal pozostaje w programie. Na Salonie Samochodowym w Paryżu BMW zaprezentuje także nową, ekskluzywną wersję sportowego samochodu hybrydowego plug-in: BMW i8 Protonic Dark Silver Edition.

Nowe BMW C evolution: BMW Motorrad zaprezentuje nowy skuter elektryczny o większym zasięgu i w nowych kolorach

Światowa premiera: wraz z nowym BMW C evolution, które w przyszłości będzie oferowane w dwóch wariantach – Long Range oraz w wersji europejskiej na prawo jazdy A1 – BMW Motorrad wyznacza nowy standard w segmencie skuterów elektrycznych. Nowa generacja akumulatorów o pojemności 94 Ah stosowana również w aktualnym BMW i3 zapewnia znacznie większy zasięg. Wersja na prawo jazdy A1 umożliwia jak dotychczas zasięg ok. 100 km, natomiast wersja Long Range nawet do 160 km, a tym samym funkcjonalność na co dzień i bezemisyjną jazdę w mieście. Oprócz tego wyposażenie standardowe obejmować będzie teraz nowy kabel ładowania o mniejszym przekroju.

Nowe akcesoria, takie jak uchwyt Smartphone Cradle, stworzą kolejną możliwość indywidualizacji nowego BMW C evolution. Nowe BMW C evolution punktuje również pod względem wizualnym. Obie wersje nowego BMW C evolution oferowane są w nowych kolorach Ionic Silver metallic i Electric Green w połączeniu z kontrastującym kolorem Blackstorm metallic. Ponadto owiewki tunelu środkowego w wersji Long Range mają nową grafikę.

BMW Connected – spersonalizowany cyfrowy asystent mobilności BMW

BMW ConnectedDrive od lat łączy kierowcę z pojazdem. Dostępne od sierpnia BMW Connected oferuje kompleksową cyfrową koncepcję doskonale wspierającą indywidualną mobilność. W oparciu o elastyczną platformę, Open Mobility Cloud, BMW Connected łączy samochód poprzez różne „touch pointy”, takie jak iPhone czy Apple Watch, z cyfrowym środowiskiem użytkownika. W pierwszej wersji BMW Connected najważniejszym elementem będzie Journey Management – cyfrowe oferty i usługi ułatwiające codzienne planowanie tras i terminów. W ten sposób BMW Connected pomaga użytkownikowi punktualnie i bez stresu dotrzeć do celu.

Zdjęcia: BMW