MotoNews.pl

Citroen Origins – wirtualne muzeum kultowych modeli Citroena

20 września 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model |
citroen-origins

Citroen Origins to unikalny serwis internetowy, który zabiera użytkowników w wirtualną wędrówkę śladem marki. Zdjęcia 360, charakterystyczne dźwięki (brzmienie silnika, klaksonu, itd.), broszury z tamtych czasów, anegdoty to tylko niektóre elementy serwisu, pozwalające poznać dziedzictwo Citroena. Wirtualne muzeum jest dostępne na urządzeniach mobilnych oraz komputerach. Do cyfrowego świata Citroena można zajrzeć z każdej części świata.

Od samego początku samochody marki Citroen odciskały trwały ślad na każdej epoce dzięki kolejnym, równie legendarnym jak i popularnym modelom: od Typu A po Traction Avant, od 2 CV po Ami 6, od GS po XM, od Xsary Picasso po nowego C3. To wyjątkowe dziedzictwo można poznawać i doświadczać w unikalnej formie na stronie internetowej Citroen Origins .

Atrakcje Citroen Origins

Citroen Origins umożliwia zwiedzającym odkrywanie modeli Citroena od 1919 roku po dzień dzisiejszy. W zasobach tego muzeum znalazły się zarówno wielkoseryjne jak i wyścigowe oraz koncepcyjne modele. Można zająć miejsce w kabinie ZX Rallye Raid, posłuchać wyjątkowego brzmienia silnika 2 CV. Jest to możliwe dzięki:

  • wirtualnemu salonowi – każdy z prezentowanych modeli można obejrzeć od zewnątrz i od wewnątrz dzięki panoramicznemu widokowi 360°
  • charakterystycznym dla każdego z modeli dźwiękom – oprócz dźwięku uruchamianego silnika, można posłuchać innych dźwięków (klaksonu, kierunkowskazów, hamulca ręcznego, zawieszenia)
  • nastrojowej muzyce – każde dziesięciolecie powiązano ze specyficznym dla niego stylem muzycznym (lata 50., 70., 80., itd.), dzięki temu użytkownik ma poczucie prawdziwego zanurzenia się w świecie prezentowanych modeli;
  • danym technicznym, fragmentom broszur, zdjęciom i filmom wideo, a nawet anegdotom , by móc na nowo odkrywać każdy z modeli!

Obecnie na stronie internetowej Citroen Origins skatalogowano około pięćdziesięciu modeli.

Zdjęcia: Citroen