MotoNews.pl

Toyota na każdy dzień

26 września 2016

kr

To właśnie ten model Toyoty wybrał lider naszej Reprezentacji Narodowej Grzegorz Krychowiak, aby poruszać się po Sewilli i Paryżu.

Jakie auto jest najlepsze na świecie? Oczywiście służbowe! A skoro służbowe, musi być wytrzymałe, komfortowe i tanie w utrzymaniu. Powinno spełniać oczekiwania zarówno każdego pracownika, jak i managera. Jedno auto nie zapewni jednak tak różnorakich potrzeb. A co, jeśli w ramach jednej marki możesz stworzyć znakomitą flotę samochodów dla całej firmy?

W tym roku Toyota pokazuje aż 6 nowych aut, które z powodzeniem wykorzystasz w swoim biznesie. Część z nich jest już dostępna w sprzedaży, a resztę będzie można kupić do końca 2016 roku. Należy przy tym zaznaczyć, że to właśnie w bazie samochodów Toyoty znajdziesz najwięcej ekologicznych ale i ekonomicznych pojazdów. Toyota to lider motoryzacyjny w produkcji rozwiązań hybrydowych, a to z pewnością zyska uznanie każdego księgowego. Flota samochodów biznesowych winna być wszak nie tylko funkcjonalna ale też przyjazna dla portfela.

1

źródło: Forbes

HYBRYDOWA REWOLUCJA

Wspominając o napędzie hybrydowym, nie sposób pominąć sztandarowego auta Toyoty w tym zestawieniu. Prius, bo o nim mowa, cieszy już od 1997 roku. W 2016 pojawiła się jednak nowa, czwarta generacja tego modelu. Na nowo wyznacza ona standardy zużycia paliwa, emisji spalin oraz wydajności. Dzięki najnowszym technologiom, udało się obniżyć spalanie do poziomu 3,3 l/100 km. Miłośników ekologii zachwyci też z pewnością fakt, że emisja spalin na poziomie 76 g/km spełnia europejską normę zaplanowaną na 2021 rok.

2

źródło: Toyota

3

źródło: Toyota

JAKOŚĆ REPREZENTACJI

Dla managerów wyższego szczebla Toyota przygotowała auto typu SUV z nowoczesnym napędem hybrydowym, czyli RAV4 Hybrid. Jest to samochód łączący nowoczesną technologię z codzienną użytecznością. Pod maską współpracują 2,5-litrowy silnik benzynowy i silnik elektryczny, które razem osiągają 197 KM mocy. Auto mimo swojej masy znakomicie przyspiesza, osiągając 100 km/h w 8,3 s i zużywając średnio 5,1 l/100 km benzyny. To właśnie ten model Toyoty wybrał lider naszej Reprezentacji Narodowej Grzegorz Krychowiak, aby poruszać się po Sewilli i Paryżu.

4

źródło: Toyotanews.pl

5

źródło: Toyota

DESIGN NA PIERWSZYM MIEJSCU

We wrześniu rozpoczęła się przedsprzedaż nowego crossoveru C-HR.  Jest to pierwszy model w Polsce, który można zamówić również on-line. Ostatnie słowo podczas projektowania tego samochodu mieli designerzy. Auto powstało, aby się wyróżniać z tłumu, nie tylko samych crossoverów, ale i w gamie modeli Toyoty. Duża swoboda w projektowaniu nie zachwiała jednak znakomitych właściwości jezdnych C-HR. W wersji hybrydowej ma 4360 mm długości, 1795 mm szerokości i 1555 mm wysokości. Rozstaw osi jest tylko o 2 cm mniejszy niż w RAV4 i wynosi aż 2640 mm. Dzięki takim wymiarom, C-HR aspiruje do miana jednego z większych crossoverów na rynku. Spodoba się z pewnością każdemu, kto uwielbia nowoczesne linie nadwozia i odważne wnętrze. Zarówno jedno jak i drugie zostało opracowane według koncepcji szlifowanego diamentu, a jakość wykończenia kabiny, zarówno w doborze materiałów, tekstur jak i kolorów, może śmiało konkurować z autami marek premium.

6

źródło: Toyota

7

źródło: Toyota

DUŻA ŁADOWNOŚĆ – WYSOKI KOMFORT

Toyota w swojej gamie samochodów posiada także auta użytkowe, czyli modele Hilux oraz PROACE. Ten pierwszy to klasyczny pick-up o jeszcze lepszych właściwościach terenowych i większej ładowności (min. 1000 kg). Mimo głównej funkcji przewozu różnorakich materiałów, jego wnętrze stoi na wysokim poziomie, a komfort podróży nie jest mniejszy niż w klasycznym aucie osobowym. Podobnie ma się rzecz z modelem PROACE, który będzie dostępny w trzech długościach nadwozia i dwóch liniach – towarowej VAN i osobowej VERSO.  Ciekawą propozycją jest PROACE VAN Compact o długości 4600 mm przy rozstawie osi 2900 mm. Takie wymiary tworzą nową podklasę w segmencie vanów średniej wielkości (MDV), utrzymując zużycie paliwa na poziomie podobnym do zwykłego minivana. Za trzymiejscową kabiną pasażerską znajduje się część bagażowa o długości 2100 mm i szerokości 1600 mm, dając 4,6 m2 objętości przestrzeni ładunkowej. Warto jeszcze dodać, że oba auta spełniają normę emisji spalin Euro 6, co w tej kategorii pojazdów jest świetnym wynikiem.

8

Toyota Hilux, źródło: Toyota

9

Toyota PROACE VAN, źródło: Toyota

W MIASTO I NA TRASĘ

Na potrzeby pracownicze idealnie sprawdzą się także klasyczne auta osobowe. W 2016 roku pojawiła się odświeżona wersja Toyoty Corolli, najpopularniejszego samochodu w historii motoryzacji. W miejskiej dżungli świetnie sprawdzi się hybrydowy Auris w wersji hatchback jak i kombi. Dzięki oszczędnemu sinikowi elektrycznemu, nie straszne będą wielkomiejskie korki. Hybrydowy Auris zadebiutował przed rokiem, a klienci wyrażają o nim jak najlepsze opinie. Najmniejszą opcją będzie Toyota Yaris Hybrid. To jedyna hybryda w segmencie aut miejskich. Yaris to najpopularniejszy samochód flotowy w ofercie Toyoty, dostępny na rynku od 2014 roku. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż jest on świetnym wyborem dla m.in. przedstawicieli handlowych, którzy poruszają się w ciasnych aglomeracjach miejskich od punktu do punktu.

10

Toyota Yaris, źródło: Toyota

TOYOTA DOBRA NA WSZYSTKO

Toyota w zeszłym roku osiągnęła rekordową liczbę sprzedaży swoich samochodów. W Polsce może się pochwalić niemal 37 tysiącami aut, które trafiły w ręce klientów. Należy dodać, że od początku sprzedaży samochodów hybrydowych w Polsce, Toyota przekroczyła już liczbę 10 tysięcy sprzedanych aut z takim napędem. Szeroka gama samochodów świadczy o tym dobitnie. Każdy znajdzie tu auto do swoich zadań, które spełni najwyższe oczekiwania i zapewni odpowiedni komfort. Jeśli wybierasz auto służbowe, Toyota zorganizuje Twoją flotę na każdym szczeblu.

Zdjęcia: Toyota