MotoNews.pl

Sukcesy kierowców modelu Honda Civic Type R

12 października 2016

Kategoria | Sport
Marka, model | ,
80944 honda civic type r

W 2016 roku Honda Civic Type R wywalczyła cztery kluczowe tytuły mistrzowskie. Przyczynił się do tego potrójny sukces kierowców tego modelu odniesiony w ubiegły weekend w Europie (1-2 października).

Honda Civic Type R TCR w wariantach zbudowanych przez JAS Motorsport zdobyły dwa prestiżowe tytuły. Modele te są też wykorzystywane przez wiele prywatnych teamów wyścigowych na całym świecie. W sobotę kierowca Josh Files z Wielkiej Brytanii wywalczył wraz z zespołem Target Competition koronę w serii ADAC TCR Germany, zorganizowanej na torze Hockenheim.

Zaledwie 24 godziny później Kris Richard został nowym mistrzem w europejskim pucharze samochodów turystycznych FIA European Touring Car Cup. Szwajcar okazał się zwycięzcą klasyfikacji generalnej.  Sukces odniósł po dwóch finiszach na drugim miejscu na włoskim torze Imola w swojej Hondzie Civic Type R zespołu Rikli Motorsport.

Na tym nie koniec, ponieważ w niedzielę Gordon Shedden wygrał zawody Dunlop MSA British Touring Car Championship. Startował w Civicu Type R (w specyfikacji NGTC), który został zbudowany i wystawiony do rywalizacji przez Team Dynamics.

Sukces Richarda, Sheddena i Filesa oznacza, że Hondy Civic Type R zwyciężyły w czterech najważniejszych seriach samochodów turystycznych organizowanych w 2016 roku po tym, jak tydzień wcześniej Roberto Colciago wywalczył tytuł w TCR Italy wraz z zespołem AGS.

W ubiegły weekend na koncie Civica Type R pojawiły się jeszcze dwa ważne zwycięstwa. Colciago (Target Competition) i Kevin Gleason (West Coast Racing) wygrali w międzynarodowej serii TCR International Series na torze Sepang w Malezji.

Ponadto, w najbliższych tygodniach jest jeszcze szansa na zdobycie kolejnego tytułu. Należy tu wziąć pod uwagę fakt, iż Stephane Lemeret prowadzi w serii TCR Benelux. Warto dodać, że w sezonie 2016 kilkukrotnie zwyciężał dla zespołu Boutsen Ginion Racing.

Zdjęcia: Honda