MotoNews.pl

Renault Trezor – futurystyczny concept car

13 października 2016

Marka, model | ,
trezor-photo

W 2010 roku odnowa marki Renault rozpoczęła się od samochodu koncepcyjnego DeZir, a wraz z nim pojawił się nowy design o prostych, zmysłowych i przyjaznych liniach. Renault Trezor, godny spadkobierca modelu DeZir, jest początkiem nowej formuły designu. W dniu 29 września 2016 roku Carlos Ghosn, Prezes Grupy Renault i Laurens van den Acker, Dyrektor ds. Designu zaprezentował po raz pierwszy ten samochód koncepcyjny o zadziwiających proporcjach.

W latach 2012-2016 wszystkie modele Renault zostały zaprojektowane na nowo. Marka Renault oferuje dziś najmłodszą gamę samochodów w Europie. W 2016 roku średnia wieku wielu modeli marki wynosi 3 lata i 2 miesiące.

Renault Trezor

Renault Trezor otwiera nowy rozdział w historii designu marki Renault. Nazwa „Trezor” – od francuskiego słowa „tresor”, czyli „skarb” – kojarzy się z drogocennym przedmiotem, który ukrywa w sobie wiele szczegółów wartych odkrycia. „Z” odnosi się do technologii ZE, w 100% elektrycznej. Skrót „ZE” oznacza zerową emisję w trakcie użytkowania.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z 29 września, gdy na stoisku Renault (hala 1) na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, Carlos Ghosn i Laurens van den Acker zaprezentowali oficjalnie Renault Trezor.

Zdjęcia: Renault