MotoNews.pl

Hyundai IONIQ z napędem elektrycznym na targach EkoFlota 2016

19 października 2016

hyundai-ioniq-family

Hyundai zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas 1. Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej “EkoFlota 2016: innowacje, ekologia, mobilność”. Odbędą się one 20.10 w Warszawie. Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć po raz pierwszy w Polsce model Hyundai IONIQ. Wyposażono go w napęd elektryczny. Oficjalna prezentacja targowa odbędzie się o godzinie 13:20.

Hyundai IONIQ

Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie samochód, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. IONIQ z napędem hybrydowym pojawił się w sprzedaży we wrześniu, a w najbliższym czasie ofertę uzupełni prezentowany podczas targów samochód z silnikiem elektrycznym. Ostatnia wersja modelu – hybryda z możliwością doładowania z gniazdka – trafi do salonów w połowie przyszłego roku.

Hyundai IONIQ jest jednym z najoszczędniejszych modeli w swojej klasie, zapewniającym jednocześnie radość z jazdy, dzięki dynamice i atrakcyjnej stylistyce. Model IONIQ Electric napędza elektryczny silnik synchroniczny prądu przemiennego o maksymalnej mocy 119,7 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm. Na długiej liście zaawansowanych rozwiązań technicznych znajdują się takie systemy, jak: autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB), aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) oraz system wykrywania martwego pola (BSD) z ostrzeganiem przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA). Interfejsy Po podłączeniu smartfonu, interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają użytkownikom sterowanie muzyką, funkcjami telefonu i nawigacją na wyświetlaczu samochodu.