MotoNews.pl

Lexus UX Concept – wywiad z projektantami

31 października 2016

lexus-ux-concept 7

Jednym z przebojów tegorocznych targów samochodowych w Paryżu był Lexus UX Concept. Kompaktowy SUV z napędem hybrydowym zwracał uwagę bardzo odważnym, wyróżniającym się designem karoserii i wnętrza, opracowanym w europejskim studiu projektowym Lexusa – ED2.

Historia luksusowych crossoverów i SUV-ów Lexusa

Lexus ma ogromne doświadczenie na rynku luksusowych crossoverów i SUV-ów. Debiutujący w 1998 roku Lexus RX był pierwszym SUV-em klasy premium na rynku. Klienci marek luksusowych coraz chętniej wybierają SUV-y zamiast tradycyjnych limuzyn, zgodnie z nowoczesnym trendem prowadzenia aktywnego stylu życia.

Sukces RX-a spowodował, że 2 lata temu dołączył do niego średniej wielkości SUV NX. Obecnie oba modele są dostępne z napędem hybrydowym. Koncept UX daje wyobrażenie, jak może wyglądać najmniejszy SUV z gamy japońskiej marki premium, adresowany do nowego grona odbiorców – młodego pokolenia ludzi sukcesu.

Lexus UX Concept

Język stylistyczny Lexusa stale ewoluuje. Dzięki wyobraźni międzynarodowego zespołu projektantów ze studia ED2, UX Concept wyróżnia się świeżym, pełnym ekspresji designem, który na nowo interpretuje charakterystyczne cechy samochodów marki.

„Jest to SUV łączący elegancję i piękno z solidnym, masywnym wyglądem. Ma kompaktowe rozmiary, ale budzi zaufanie” – powiedział Stefan Rasmussen, autor projektu nadwozia UX-a.

Wnętrze nowego studyjnego Lexusa powstało z myślą o młodych kierowcach. Przednia część została zaprojektowana na wzór kabiny myśliwca. Nowoczesne wyposażenie ma wspomagać prowadzącego auto w bezpiecznej jeździe i nie rozpraszać jego uwagi. Ciemne, surowe wnętrze o ostrych liniach i nietypowych rozwiązaniach przywodzi na myśl samochody superbohaterów. Z kolei tylna część przedziału pasażerskiego jest zupełnie inna – jasna gościnna przestrzeń przypomina zaprojektowany z eleganckim minimalizmem designerski salonik.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z projektantami modelu Lexus UX Concept, w którym wyjaśniają, czym kierowali się tworząc nowy, kompaktowy SUV marki:

Zdjęcia: Lexus, ComplexPR